Pašeráci jazdné thajskej psie obchod

Vývoj získať dobré životné podmienky zvierat predlohy zákona thajským parlamentom.
Skutočnosťou však je, že pašeráci často dostávajú ľahké tresty niekoľkých mesiacov vo väzení. Zvierací aktivisti tiež povedať, tisíce zhabaný psov – zachránil z pašerákov – že skončí v karanténnych stredísk niekedy nájsť cestu späť do ulíc a psie mäso kruhu znova
Balíky pevne do drôtených košov – niekedy 20 alebo viac do klietky – aktivisti za práva zvierat povedať toľko ako 200,000 živých psov každý rok sú pašované z severovýchodu Thajska cez rieku Mekong určené pre reštaurácie vo Vietname.
“To nie je o tom, či je to správne alebo zlé jesť psie mäso,” hovorí Dalley. “Je to asi nezákonný obchod v hodnote miliónov dolárov ročne organizované zločincov. Spôsob, akým sú prepravované títo psi, a ak prežijú, zabil, je strašný.
“Niektoré zábery, ktoré dostávame, je tak strašný, že je to príliš silné, aj pre médiá, ktorý chcete spustiť. To tak neľudské … je to doslova peklo na zemi.”
Sušené, zdôraznil, niektoré dokonca umierajú udusením na výlet, sú psy často napchatý 1000 je do kamiónu na ceste, ktorá trvá niekoľko dní.
“Samozrejme, keď máte psov naskladaných na seba začnú hrýzť navzájom, pretože sú tak nepríjemné, akýkoľvek druh pohybu, potom pes pri tej, ktorá je rozdrvený sa chystá uhryznúť späť,” povedal Tuan Bendixsen, riaditeľ Animals Asia Foundation Vietname, Hanoi báze dobrých životných podmienok zvierat skupiny.
Keď dorazí do Vietnamu, utrpenie nekončí. Spoločná viera je, že stres a strach, uvoľňuje hormóny, ktoré zlepšujú chuť mäsa, sú teda psy umiestnené v stresových klietkach, ktoré obmedzujú ich pohyb.
Nakoniec, sú psy buď utĺkol na smrť, alebo ste ich hrdla rez pred ostatnými psami, ktorí čakajú rovnaký osud. V niektorých prípadoch, ktoré už je známe, že sa koža zaživa.
Kým obchod je nezákonné v Thajsku a úrady urobili sériu útokov zahŕňajúcich tisíce psov, psie obchodníci tvrdia, že zákony sú nejasné a dokonca namontovať počítadlo protesty proti sériu zásahy.
Psy sú veľmi inteligentné zvieratá, takže ak ste zabil psa a máte celú klietku psov vedľa tej, ktorá je zabitý, tie psy, ktoré sa chystáte byť zabitý ďalší vedieť, čo sa deje, “povedal Bendixsen.
Podľa práva zvierat skupiny, pes pašeráci zohnať všetko od rodinných maznáčikov všadeprítomných blúdi v Thajsku – známy ako psi SOI – predávať zvieratá vo Vietname, alebo dokonca tak ďaleko, ako je Čína, kde rodokmeň psa môže priniesť vyššiu cenu.
John Dalley na Phuket báze Soi Dog Foundation odhaduje 98% psov sú domácka, a že niektoré sú dokonca ešte nosia obojky a boli vyškolení a reagovať na príkazy.
PREČÍTAJTE SI: Ako puppy pašerákmi podávacie Hongkongu milostný románik s veľkými psami
“Môžete vidieť všetky druhy ušľachtilých zvierat v týchto zachytených thajských zásielok – Zlatí retrievery, dlhovlasého teriéry, čo si len spomeniete,” hovorí Dalley. “Niektoré z nich sú kúpil. Iní sú vytrhol z ulice, chrámy, záhrady a dokonca aj ľudí.”
V minulosti boli šarže túlavých psov vymenené za plastové vedierka, ale v týchto dňoch s rastúcim dopytom – a to najmä v zimných mesiacoch, kedy je psie mäso považovaný za “otepľovanie” jedlo – pes v Thajsku môže vyniesť až 10 dolárov. Toto číslo vyskočí na zhruba 60 dolárov po tom, čo sa podávajú v reštauráciách vo Vietname.
Dalley hovorí psami, a to najmä, sú zamerané pretože sú priateľskejší a jednoduchšie chytiť.
Aktivisti za práva zvierat odhadujú, že viac ako jeden milión psov jesť každý rok vo Vietname, pre psie pašerákmi Mekong, podnikanie je na vzostupe.
Pašeráci sú zvyčajne stíhaní podľa zákonov, ktoré zakazujú nelegálneho obchodu a prepravy zvierat, a bez priameho zákony týranie zvierat v Thajsku, prokurátorov sa nepokúšajte nabíjať pašerákmi s krutosťou podľa trestného zákonníka zákony.
Soi Dog nadácie a thajská spoločnosť pre prevenciu krutosti na zvieratách bojujú zmeniť a sú v súčasnej dobe pracuje prostredníctvom odboru hospodárskych zvierat

EU-Asia