Otázka změny nebo kontinuity se vznáší nad RBI

Pro srovnání, by veterán New Delhi insider jako Mayaram, 57, je vnímána jako více pravděpodobné, že vzdát se tlaku vlády na zmírnění měnové politiky ve prospěch růstu. Nicméně, to bylo totéž řekl Subbarao, který se stěží padavka.
Vzhledem k tomu, Rajan Pověření, mohl by být považován za někoho, kdo může uspokojit širší politické problémy vyvolané pozdvižení na rupie, obavy z platební bilance a oslabení ekonomického růstu.
Stejné faktory zvyšují pravděpodobnost, že Subbarao funkční období je delší.
Mluvení v Moskvě v sobotu Subbarao řekl agentuře Reuters, že nebyl doposud byli požádáni, aby zůstali na.
“Ne, nabídka byla vyrobena tak daleko, tak není pochyb o přijetí tak daleko. Je hypotetická otázka. Jak už jsem řekl, musím jít dál,” Subbarao řekl na okraj zasedání světových finančních lídrů.
Ten, kdo dostane NoD zdědí rostoucí ekonomiku na jeho nejpomalejší za posledních deset let, a tíží rekordní deficit běžného účtu, který vyvolal obavy, že platební bilance může zhoršit. Dolů téměř 10 procent vůči dolaru od začátku května rupie nedávno Rekordně nízká.
Aby toho nebylo málo, premiéra Singha slabá koalice míří na volby kvůli květnu příštího roku, takže je těžší prosadit nepopulární reformy, které by mohly mít určitý tlak na běžný účet tím, že přitahuje více zahraničních investic.
Vlevo svádí ústupovou akci zpomalit rupie je snímek, RBI riskoval minulý týden zpřísněním likvidity a zvýšením krátkodobých sazeb, strategii, která ohrožuje úsilí dát nějaký impuls zpět do růstu.
“A teď, hlavní rozhodovací proměnná pro ně je deficit běžného účtu a vnější sektor rizika,” řekl Rupa Rege Nitsure, hlavní ekonom Bank of Baroda v Bombaji, který dal šance na Subbarao rozšíření na lepší než 50 procent.
Jak se věci mají, Subbarao je kvůli vést své poslední čtvrtletní revizi měnové politiky na 30. července, se spekulací, montážní, že mohou být nuceni zmáčknout likvidity těžší, případně zvýšení požadavků bank hotovostní rezervy. Výlet do úrokových sazeb, nemyslitelné před týdnem, je nyní viděn některými ekonomy jako mimo možnosti.
Rajan, bývalý ředitel Mezinárodního měnového fondu hlavní ekonom a profesor University of Chicago, který se vrátil do Indie v loňském roce, aby se stal hlavní poradce ministerstva financí, byla dlouho považována za favorita, ale ministerstvo zasvěcenci říkají, že má konkurenci.
Rajan, 50, přinese globální postavení a trochou lesku na RBI. Jeho postavení jako “outsidera” – strávil většinu své kariéry ve Spojených státech – mohl spočítat proti němu, jako by možnost, že by mohl být příliš nezávislá na vkus New Delhi.
Jeho pohledy na řízení inflace, se považují za zhruba v souladu s těmi Subbarao, který byl nečekaně jestřábí.
Ekonom rocková hvězda? Byrokrat? Úřadující?
Totožnost Reserve Bank of India šéfa zůstává předmětem spekulací, i když guvernér Duvvuri Subbarao vře podporovat angažovanou rupie méně než sedm týdnů zbývá, než je kvůli odejít z funkce.
Front-runner ne vždy dostal RBI příspěvek a silný indický státní služby, z nichž Mayaram je členem, má tendenci tlačit na jeden z jeho vlastní. Subbarao a jeho předchůdce, Y.V. Reddy, byly také součástí indického administrativní služby.
Rozhodnutí bude nakonec ze strany premiéra po konzultaci s Čidambarama.
Je-li volba je vytrvat s Subbarao, 63, může to být i krátkodobě, případně převedení vládu prostřednictvím voleb, jeden říká ekonom. Subbarao byl původně uveden na tříleté funkční období, která byla prodloužena na pět.
Chaudhuri, Mayaram, Rajan a Subbarao odmítl komentovat.
Nová banka LICENCE
Další RBI guvernér bude dohlížet na proces vydávání bankovních licencí indickým firemních domů, politických řízena ministerstvem financí, který byl méně nadšeně přijali v centrální bance v Bombaji.
Kandidáta pohled na vydávání bankovních licencí již nemusí být lakmusovým papírkem, že by bylo ve více stabilního ekonomického prostředí, ale je to stále pozornost.
“Vzhledem k tomu, že existují rozdíly mezi vládou a Subbarao na vydání nových bankovních licencí, může tento faktor jít proti němu,” řekl jeden úředník ministerstva financí, klesající být identifikován vzhledem k citlivosti této záležitosti.
Prodloužení funkčního období Subbarao je jednou nepravděpodobné, se stala možnost, jak rupie rolích z selldown rozvíjejících se trhů, které postihly Indii obzvláště těžké, protože má vysoký schodek běžného účtu.
Další přední kandidáti jsou Raghuram Rajan, Indie je hlavní ekonomický poradce, který se proslavil tím, že předpovídá globální finanční krize a hospodářské záležitosti tajemník Arvind Mayaram, kariérní úředník a klíč poručík ministra financí P. Chidambaram.
Saumitra Chaudhuri, 59, člen vlivného premiér Manmóhan Singh je plánovací komise, také byl citovaný vládními zdroji a médii jako uchazeč.

EU-Asia