Otázka zmeny alebo kontinuity sa vznáša nad RBI

Pre porovnanie, by veterán New Delhi insider ako Mayaram, 57, je vnímaná ako viac pravdepodobné, že vzdať sa tlaku vlády na zmiernenie menovej politiky v prospech rastu. Avšak, to bolo to isté povedal Subbarao, ktorý sa ťažko padavka.
Vzhľadom k tomu, Rajan Poverenie, mohol by byť považovaný za niekoho, kto môže uspokojiť širšie politické problémy vyvolané rozruch na rupie, obavy z platobnej bilancie a oslabenie ekonomického rastu.
Rovnaké faktory zvyšujú pravdepodobnosť, že Subbarao funkčné obdobie je dlhšie.
Hovorenie v Moskve v sobotu Subbarao povedal agentúre Reuters, že nebol doteraz boli požiadaní, aby zostali na.
“Nie, ponuka bola vyrobená tak ďaleko, tak nie je pochýb o prijatí tak ďaleko. Je hypotetická otázka. Ako som už povedal, musím ísť ďalej,” Subbarao povedal na okraj zasadnutia svetových finančných lídrov.
Ten, kto dostane NoD zdedí rastúcu ekonomiku na jeho najpomalší za posledných desať rokov, a ťaží rekordný deficit bežného účtu, ktorý vyvolal obavy, že platobnej bilancie môže zhoršiť. Dole takmer 10 percent voči doláru od začiatku mája rupia nedávno Rekordne nízka.
Aby toho nebolo málo, premiéra Singha slabá koalícia mieri na voľby kvôli máji budúceho roka, takže je ťažšie presadiť nepopulárne reformy, ktoré by mohli mať určitý tlak na bežný účet tým, že priťahuje viac zahraničných investícií.
Vľavo zvádza ústupovú akciu spomaliť rupia je snímka, RBI riskoval minulý týždeň sprísnením likvidity a zvýšením krátkodobých sadzieb, stratégiu, ktorá ohrozuje úsilie dať nejaký impulz späť do rastu.
“A teraz, hlavné rozhodovacie premenná pre nich je deficit bežného účtu a vonkajšie sektor riziká,” povedal Rupa Rege Nitsure, hlavný ekonóm Bank of Baroda v Bombaji, ktorý dal šanca na Subbarao rozšírenie na lepšiu ako 50 percent.
Ako sa veci majú, Subbarao je kvôli viesť svojej poslednej štvrťročnej hodnotenie menovej politiky 30. júla, sa špekulácií, montážne, že môžu byť nútení stlačiť likvidity ťažšie, prípadne zvýšenie požiadaviek bánk hotovostné rezervy. Výlet do úrokových sadzieb, nemysliteľné pred týždňom, je teraz videný niektorými ekonómami ako mimo možnosti.
Rajan, bývalý riaditeľ Medzinárodného menového fondu hlavný ekonóm a profesor University of Chicago, ktorý sa vrátil do Indie v minulom roku, aby sa stal hlavný poradca ministerstva financií, bola dlho považovaná za favorita, ale ministerstvo zasvätenci hovoria, že má konkurenciu.
Rajan, 50, prinesie globálne postavenie a trochou lesku na RBI. Jeho postavenie ako “outsidera” – strávil väčšinu svojej kariéry v Spojených štátoch – mohol spočítať proti nemu, ako by možnosť, že by mohol byť príliš nezávislá na vkus New Delhi.
Jeho pohľady na riadenie inflácie, sa považujú za zhruba v súlade s tými Subbarao, ktorý bol nečakane jastrabovitý.
Ekonóm rocková hviezda? Byrokrat? Úradujúci?
Totožnosť Reserve Bank of India šéfa zostáva predmetom špekulácií, aj keď guvernér Duvvuri Subbarao vrie podporovať angažovanú rupia menej ako sedem týždňov zostáva, než je kvôli odísť z funkcie.
Front-runner nie vždy dostal RBI príspevok a silný indický štátnej služby, z ktorých Mayaram je členom, má tendenciu tlačiť na jeden z jeho vlastnej. Subbarao a jeho predchodca, Y.V. Reddy, boli tiež súčasťou indického administratívne služby.
Rozhodnutie bude nakoniec zo strany premiéra po konzultácii s Čidambarama.
Je-li voľba je vytrvať s Subbarao, 63, môže to byť aj krátkodobo, prípadne prevedenie vládu prostredníctvom volieb, jeden hovorí ekonóm. Subbarao bol pôvodne uvedený na trojročné funkčné obdobie, ktoré bolo predĺžené na päť.
Chaudhuri, Mayaram, Rajan a Subbarao odmietol komentovať.
Nová banka LICENCIE
Ďalšie RBI guvernér bude dohliadať na proces vydávania bankových licencií indickým firemných domov, politických riadená ministerstvom financií, ktorý bol menej nadšene prijali v centrálnej banke v Bombaji.
Kandidáta pohľad na vydávanie bankových licencií už nemusí byť lakmusovým papierikom, že by bolo vo viacerých stabilného ekonomického prostredia, ale je to stále pozornosť.
“Vzhľadom k tomu, že existujú rozdiely medzi vládou a Subbarao na vydanie nových bankových licencií, môže tento faktor ísť proti nemu,” povedal jeden úradník ministerstva financií, klesajúci byť identifikovaný vzhľadom na citlivosť tejto záležitosti.
Predĺženie funkčného obdobia Subbarao je jednou nepravdepodobné, sa stala možnosť, ako rupia roliach z selldown rozvíjajúcich sa trhov, ktoré postihli Indiu obzvlášť ťažké, pretože má vysoký deficit bežného účtu.
Ďalšie predné kandidáti sú Raghuram Rajan, India je hlavný ekonomický poradca, ktorý sa preslávil tým, že predpovedá globálna finančná kríza a hospodárske záležitosti tajomník Arvind Mayaram, kariérny úradník a kľúč poručík ministra financií P. Chidambaram.
Saumitra Chaudhuri, 59, člen vplyvného premiér Manmohan Singh je plánovacej komisie, tiež bol citovaný vládnymi zdrojmi a médiami ako uchádzač.

EU-Asia