oszczędny innowatorami w Indiach

Priya Mani, kierownik projektu Frugal Digital, mówi, że jest wiele nauczyć od “myślenia o tym, jak można włamać się przedmioty codziennego użytku rozbitek”. Projekty organizacja w powiązaniu z indyjskich twórców przyniosły już produkty, które są używane po Indiach dzisiaj, w tym projektor klasie wykończonych z repurposed części telefonów komórkowych i taniego narzędzia przesiewowego badania zdrowia wykonane ze starego budzika.
Jeden młody przedsiębiorca, Mansukhbhai Prajapati, stracił wszystko, ale okazało się, innowacyjny sposób, aby uzyskać z powrotem na nogi. Prajapati zaprojektowany tanią lodówkę gliny, które wymagane bez prądu i nadal funkcjonować w przypadku poważnych katastrof lub zamroczenia, takie jak to, które zniszczyło jego wioskę.
“General Electric został pokazany z słynnej już ultra-niski koszt urządzenia EKG, że istnieje rynek dla produktów Zachodniej urodzonych z ograniczeń indyjskim rynku opieki zdrowotnej. Zmusza to firmy międzynarodowe, aby myśleć o tym, jak ich obecne inwestycje intensywne modele innowacji może zmierzyć nieunikniony wzrost konkurencji z międzynarodowymi indyjskich i chińskich. ”
Czytaj: Przyszłość transportu jest self-jazdy samochody
Więc uderzające ma tendencję oszczędny innowacji stać, że w ubiegłym roku National Endowment for Nauki, Techniki i Sztuki (Nesta), niezależna organizacja charytatywna w Wielkiej Brytanii, zlecone i opublikowane ważną pracę badawczą na temat tego zjawiska.
Papier powiedział “oszczędny innowacji można znaleźć w całej indyjskiego systemu: od … wysiłkach crowdsource odkrycie laboratoriów narkotyków napędzany rządowych do podejścia punkt Orange do cięcia kosztów rozmów telefonicznych, do Keralan podejścia do opieki paliatywnej, który udziela dostęp do wsparcia na koniec życia dla tysięcy w pustce formalnej opieki zdrowotnej. ”
Na czele oszczędny ruch innowacji jest profesor Anil Gupta, który przez ostatnie 20 lat, został podróży po Indiach w poszukiwaniu lokalnych twórców, których twórczość miała pozytywny wpływ na ubóstwa na wsi. W 1989 roku założył w sieci Gupta Honey Bee, organizacji, która odkrywa oddolnych wynalazców i pomaga dostosować swoje wynalazki na świecie.
“I chodził około 4000 kilometrów w ciągu ostatnich 12 lat”, mówi Gupta. “Starałem się odwzorować na umysły ludzi, którzy tworzą w całym kraju.”
Czytaj: High-school nastolatek buduje jednoosobową łódź podwodną
Podróż Gupta za przyniósł go do kontaktu z wynalazców, którzy rozwiązywania wspólnych problemów w oszczędny sposób, używając tradycyjnej wiedzy i łatwo dostępnych materiałów.
Dzięki własnym rozrachunku, Gupta wierzy, że Network Honey Bee pomógł wydobyć ponad 25.000 nowe wynalazki, w tym motocykl Opryskiwacz roślin, urządzenia do drzew wspinaczkową, rowerem amfibie i wiatrowych system nawadniania.
Kirsten Bound autor raportu Nesta, mówi “oszczędny innowacyjność polega na kreowaniu przewagi z przymusu. Obliczu ograniczonych zasobów i luk instytucjonalnych, oszczędny innowatorzy rozwój nowych, radykalnych rozwiązań problemów. Nie chodzi tylko o zrobienie rzeczy tańsze, ale lepiej, bardziej odpowiednie i skalowalne. Obejmuje wykorzystanie dostępnych zasobów w nowy sposób, zmniejszając lub ponownego wykorzystania odpadów, a nawet ponownego przemyślenia całego systemu wokół produktu lub usługi. ”
Mansukhbhai Patel, rolnik Gujerati wymyślił właśnie taki produkt. Grzebiąc w bawełnę w Gujarat jest ręczny zadanie, które w przeszłości był często podejmowane przez dzieci. W dążeniu do ograniczenia tego typu prac, Patel wynalazł maszynę odpędzania z bawełny, który może być obsługiwany przez jedną osobę. Profesor Gupta wierzy wynalazek przyczynił się znacznie ograniczyć pracę dzieci w regionie.
Oszczędny Digital, grupa badawcza prowadzona przez Copenhagen Institute of Design Interaction, ma na celu promowanie dokładnie tego typu wynalazkiem. Grupa prowadzi projekty w połączeniu z indyjskich twórców do budowania tanich, “hackable” urządzenia do rozwiązywania problemów poprzez trwałe subkontynencie.

Ale Mani uważa, że ​​praca wykonywana przez oszczędny innowatorów w Indiach musi jeszcze mieć znaczący wpływ na międzynarodową: “. Ludzie myśleli, że byliśmy całkowicie orzechy próbuje stworzyć coś nowego ze starych części”
Związane jest zdania, że ​​filozofia oszczędny innowacje i praktyki przełożenie technologii mogą być stosowane na całym świecie. “Oszczędny innowacji pochodzących z Indii może mieć ważne konsekwencje dla reszty świata”, mówi związany.
Wynalazek Prajapatiego jest częścią trendu rosnącego w Indiach, który stał się znany jako “oszczędny innowacji” – pod-the-radar wynalazcy całym kraju opracowanie tanich rozwiązań problemów lokalnych, często ponoszone z konieczności, z wykorzystaniem technologii na zamówienie własne Stworzenie.

EU-Asia