Õhusaaste tapab igal aastal miljoneid

Aga tehnoloogia jälgida õhusaaste paraneb kogu aeg, ütleb Roland Leigh, õhukvaliteedi teadlane Suurbritannia University of Leicester.
Loe: Kuidas supersized portsjonit kulukas
“Ajalooliselt on õhukvaliteet midagi väga palju oleme püüdnud mõõta ja juhtida ruumiliselt – kaalub üle kogu linna, mida keskmine õhu kvaliteet on. Mida me saame nüüd on süsteemid, mis võimaldavad meile hallata jaotus õhukvaliteedi teadmised, kus inimesed on ja mida inimesed teevad, “Leigh ütles CNN.
Parandatud andmed aitavad hallata kokkupuude tundlikel inimestel (noor astmahaiged, eakad), ütleb ta. Kuid ta möönab, et tee parem õhukvaliteet võib olla pikk.
“Oleme jõudnud selgusele, et linnakeskkonnas, saame kokku heitkoguseid transpordisüsteemid. See transpordisüsteem on oluline ja hetkel ei ole majanduslikult tasuv viis ei kiirgavad reostuse hetkel kasutada.
“Kas me peame hakkama neid heitkoguseid ja kokkupuude arukamalt või tehnoloogiaid vaja muuta meie autod.”
Aasias on halvim kahjustatud piirkonda teadlasi hinnatakse rohkem kui miljon inimest sureb enneaegselt igal aastal PM2.5 saaste ja 203000 osooni saaste.
Loe: Urban oaas Haiti
India on teine ​​kõrgeim õhusaaste suremus, mille hinnanguline 397.000 surmajuhtumit peentolmu ja osooni moodustades keskmiselt 118.000.
Seejärel tuleb Kagu-Aasias, mis on hinnanguliselt keskmiselt 158.000 surmajuhtumit PM2.5 ja 33300 tingitud osooni.
Euroopal on fractionally vähem PM2.5 surma (154000 keskmiselt) ja 32.800 enneaegset surma seotud osooni kui Põhja-Ameerikas oli keskmiselt 43.000 surmajuhtumit peenosakeste ja 34.400 seotud osooni.
West et al kasutada ansambel globaalse atmosfääri keemia kliimamudelite hinnata kontsentratsioone PM 2,5 ning osooni saasteained.
Uurimuses uuriti ka kliimamuutuste mõjude kohta halvenemine õhusaaste, võrreldes kliima mudelid alates aastast 2000 koos tööstusrevolutsiooni eelse ajaga (1850).
“Väga vähesed uuringud on püüdnud hinnata mõju mineviku kliimamuutuste, õhu kvaliteedi ja tervist. Leidsime, et mõju viimastel kliimamuutused on tõenäoliselt väga väike osa üldisest mõju õhusaaste,” ütles West, assistent professor Department of Environmental Sciences and Engineering at University of North Carolina at Chapel Hill.
“Läheb edasi tulevikku, kliimamuutused saavad raskem ja mis võib olla suurem mõju õhusaaste.”
Loe: Tõus linna söödav aiad
Tahkete osakeste (tolmu, tahma, suitsu ja vedelad veepiisad) liigitatakse vähem kui 2,5 mikromeetrit läbimõõduga. See on eriti ohtlik inimeste tervisele, sest see on võimalik esitada sügaval kopsudes põhjustab vähi ja teiste hingamisteede haiguste, vastavalt US Environmental Protection Agency.
Troposfääriosoon on loodud keemiliste reaktsioonide vahel lämmastikoksiidide ja lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) juuresolekul päikesevalguse öelda EPA.
Teadus lisab järjest rohkem tõendeid paljastavad nii inim-ja majanduslikku mõju õhusaaste üle maailma.
Loe: Kas peretalundusele muuta vaesuse ajalugu?
Hiljutises aruandes avaldati British Medical Journal, Lancet leidis, et südamepuudulikkuse esinemissagedus tõuseb kui õhusaaste on suurem. Teadus, mida rahastatakse Briti Heart Foundation, jõuti järeldusele, et vähendada PM2.5 võiks vähendada haiglaravi tõttu süda ebaõnnestumise USA säästa kolmandik miljardit dollarit aastas.
Veel üks hiljutine uuring avaldati Proceedings of National Academy of Sciences rõhutas õhusaasteprobleeme Põhja-Hiinas, mis näitab oodatavat eluiga oleks võinud langetada viis ja pool aastat.
Isegi Euroopa Liidu, õhusaaste võtab suurt 8,6 kuu tüki maha eluiga vastavalt Maailma Terviseorganisatsioon.
Rohkem kui kaks miljonit inimest sureb igal aastal mõju välisõhu saastest, vastavalt uue uuringu.
Hinnanguliselt 2,1 miljonit surmajuhtumit on põhjustanud inimtekkeliste suurendab tahkete osakeste (PM 2,5), samas kui veelgi 470000 tapetakse aastas tulemusena inimese põhjustatud tõusu osoonireostuse.
kaasautor uuring avaldati ajakirjas ofEnvironmental Research Letters ütles: “Välisõhu saastamine on oluline probleem ja üks tähtsamaid keskkonnariskitegurid tervisele.”

EU-Asia