Odhalenie Najlepšie projekty v oblasti infraštruktúry

Cez všetky reči o fiškálnej zdržanlivosti, je ľahké predpokladať, že je málo v pokladniach na druhu rozsiahlych infraštruktúrnych projektov, čo sme videli v priebehu minulého storočia.
Je pravda, že EÚ obmedzila dopravnej infraštruktúry rozpočtu do roku 2020, zatiaľ čo skupiny ako American Society of Engineers uviedli, že príliš málo je odložil na financovanie veľkých projektov zajtrajška – ale to nie je všetko doom a temnôt.
V mnohých rozvojových krajín dopravy výdavkov je prekročenie rýchlosti vpred šialeným tempom, kým v rozvinutom svete veľké projekty aj naďalej napriek hrmenie otrasy na finančnom krachu roku 2008.
Tu sme sa pozrieť na niektoré z najväčších, najvýznamnejších a veľkolepé vývoj dopravnej infraštruktúry v súčasnej dobe sa pracuje na celom svete.
Letecká doprava sa rýchlo rozšírila v Číne v posledných rokoch v súlade s prosperujúcou ekonomikou krajiny. V roku 2011 sa čínska governmentannounced plánuje zvýšiť celkový počet letísk v krajine 175-230 do roku 2015 vyrovnať s dopytom.
Peking sám je nastavený aby spracovával medzi 450 a 500 miliónmi cestujúcich ročne do tej doby, čo znamená, že mesto je existujúce letisko potrebujú pomoc vysporiadať s očakávaným nárastom dopytu. Výstavba nového letiska, ktoré bude umiestnený v mestskej štvrti Daxing, bol potvrdený v januári 2013 a mala byť zahájená na začiatku roka 2014, podľa miestnych médií.
Etihad železničnú sieť
V krajine pretekajúca okázalých rozvojových projektov, natvrdlý-kostrbata železničnej infraštruktúry bledne pri porovnaní s najvyššej budovy sveta alebo človekom spôsobenej luxusných ostrovy – ale to by nemalo.
1200 km Etihad Železničná sieť sa rozšíri cez púštne vnútrozemí Spojených arabských emirátov, od hranice Saudskej Arábie na západe až k hraniciam Ománu na východe.
Kalkulácia 11000000000 dolárov a prijímanie v Dubaj, Abu Dhabi a všetkých severných emirátoch, vývojári dúfajú, že nákladné a osobné projekt bude nakoniec spojiť s medzinárodnej železničnej sieti pokrývajúce Bahrajn, Kuvajt, Saudská Arábia, Omán a Katar.
V roku 2012 prezidenti Keni, Etiópii a Južný Sudán sa zišli zahájiť ambiciózny LAPSSET (Lamu Port – Južný Sudán – Etiópia dopravný koridor) projektu.
Plány zahŕňajú ropné rafinérie, plynovody, ze Južnom Sudáne, dopravných uzlov pre železničnú, cestnú a leteckej dopravy, vozidiel alebo obrie prístav pre ropné tankery. Rad miest turistické letovisko sa tiež očakáva, že po vývoji v ceste.
Pozri tiež: malý národ s veľkou ekonomickou ranu
Náklady sú stanovené prísť na 25 miliárd dolárov hoci pretrvávajú obavy týkajúce sa vplyvu na miestne životné prostredie. Lamu Port je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a jeho okolie je domovom chránených morských rezervácií a lesy.
Kenská vláda vyčlenila 23000000dolar pre sekciu Lamu projektu, zatiaľ čo Reuters oznámil, že čínska spoločnosť vyhrala prvé výberové konanie na výstavbu troch kotvísk v prístave v apríli tohto roku.

EU-Asia