Nowy telefon granica w Myanmar

Kraju rickety infrastruktura była wyzwaniem dla firmy.
Kraju linie telefoniczne są “rzadkie, kosztowne i nie zawsze działa,” Peter Maher, executive Visa w Azji Południowo-Wschodniej, powiedział niedawno CNNMoney.
W przeszłości, ścisła kontrola rządu nad branży telekomunikacyjnej spowodował niewspółmiernie wysokie ceny.
Finaliści zawarte Wietnamu Viettel, Singapur Telekomunikacji i konsorcjum kierowane przez Digicel Bermudy i inwestor miliarder George Soros, według doniesień mediów.
Podobne: Birma, opowieści z ostatniej granicy biznesu
Przez dziesięciolecia, Myanmar był w dużej mierze od granic dla zagranicznych firm, podczas gdy był zarządzany przez wojskową dyktaturę.
Sankcje USA wobec Birmy zostały złagodzone w zeszłym roku, gdy rząd dokonał kilku obiecujących ruchy aby kraj bardziej demokratyczna.
Do niedawna karty SIM telefonu komórkowego – typ można uzyskać w Stanach Zjednoczonych na 10 dolarów – udał się do około 2.500 dolarów.
W czwartek, Myanmar nagrodzona jedną z jego największych transakcji jeszcze: potencjalnie lukratywnych kontraktów na budowę jego rodzącej sieci komórkowej.
Zwycięzcy byli telekomunikacyjne firmy z Norwegii i Kataru, który pokonał George Soros i siedem innych finalistów.
Według komunikatu prasowego rządu, norweski Telenor i Kataru Ooredoo otrzymał kontrakt. Firmy spodziewają się krajem w pełni pokryte w ciągu pięciu lat.
“Cieszymy się na współpracę z rządem i społeczeństwem Myanmaru w rozwój krajowego przemysłu telekomunikacyjnego,” Sigve Brekke, szef Telenor Azji, powiedział w oświadczeniu.
Potencjał rynku w Myanmar jest ogromny: Mniej niż 10% jego 55.000.000 osób posiada telefon komórkowy.
Według rządu, ponad 90 firm wyraziło zainteresowanie umową.
Myanmar jest uważany za jeden z największych na świecie ostatnie rynkach niewykorzystany biznesowych, a wiele firm i tytanów biznesu chce kawałek działania.

EU-Asia