Nový mobilní hranice v Myanmaru

Země vratké infrastruktury bylo výzvou pro podnikání.
Země je telefonní linky jsou “vzácné, drahé a ne vždy funguje,” Peter Maher, Visa manažer v jihovýchodní Asii, nedávno řekl CNNMoney.
V minulosti, pevné vládní kontroly nad komunikačním průmyslu znamenala neúměrně vysoké ceny.
Finalisté součástí Vietnamu Viettel, Singapur Telekomunikace a konsorcium vedené Digicel Bermudy a miliardář investor George Soros, podle zpráv z médií.
Související: Myanmar, příběhy z posledního obchodního hranice
Po celá desetiletí, Myanmar byl z velké části mimo dosah zahraničních firem, zatímco to bylo řízena vojenskou diktaturou.
Americké sankce vůči Barmě byla uklidněna v loňském roce poté, co vláda dělala několik slibných pohyby, aby se země demokratičtější.
Až do nedávné doby, mobilní telefon SIM karta – typ se můžete dostat do Spojených států za $ 10 – šel kolem 2500 dolar.
Ve čtvrtek, Myanmar získal jednu ze svých největších obchodů ještě: potenciálně lukrativních zakázek na výstavbu své rodící se mobilní telefonní síť.
Vítězi se stali telekomunikační firmy z Norska a Kataru, který porazil George Soros a dalších sedm finalistů.
Podle státní tiskové zprávě, byly norské společnosti Telenor Ooredoo a Katar je zakázka zadána. Firmy očekávají, že země plně pokrytý pěti let.
“Těšíme se na spolupráci s vládou a lidem Myanmaru ve vývoji země telekomunikačním průmyslu,” Sigve Brekke, vedoucí Telenor Asii, uvedl v prohlášení.
Potenciál trhu v Myanmaru je obrovský: Méně než 10% jejích 55 milionů lidí má mobilní telefon.
Podle vlády, více než 90 firem projevilo zájem ve smlouvě.
Myanmar je považován za jeden z posledních světových nevyužitý obchodních trzích a mnoho firem a obchodních titány chtějí kus akce.

EU-Asia