Nikkei odskočí po dramatickom poklese

Niektorí analytici hovoria, že akciový trh je prekúpené. Iní pochybujú, že zdvojnásobenie menovej bázy Bank of Japan bude schopný zvrátiť desaťročia pretrvávajúca deflácia bez znervózňujúce krajiny obrovský dlhopisový trh a tlačí hore výpožičné náklady.
Štvrtkový pokles, ktorý zničil zisky dosiahnuté pri indexe v máji bol druhý dramatický pokles v posledných dňoch. Týždeň pred, Nikkei klesol o 7% v rámci jednej relácie, jeho najväčšiu stratu od roku 2011 zemetrasenie a jadrovej katastrofy.

Dvaja z troch pilierov politiky Abenomics “sú už na mieste. Japonsko má ramped vládne výdavky a centrálne banky sa leje peniaze do ekonomiky v masovom meradle.

Nikkei bol podporený v piatok správu, v ktorej vzrástla priemyselná produkcia rýchlejšie, než ekonómovia očakávali v apríli. Ďalšia vládna správa ukázala, že ceny sú stále klesajú v Japonsku, s hlavným opatrením spotrebiteľských cien klesá o 0,4% viac ako v apríli 2012.
Ceny urobil vzostup, však, keď v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Ekonómovia v Société Générale povedal, že čísla sú “najviac povzbudzujúce” a “naznačujú, že deflácia má danú cestu k inflácii, aspoň zatiaľ.”
Iné hlavné indexy po celom svete do značnej miery zostal imúnny voči Nikkei’smisfortune, čo naznačuje, že hrubá záplata sa týka obavy Abenomics, krajina ambiciózny ponuky pre hospodársky rast.
Investori mali v posledných mesiacoch veľmi potešil fiškálnu a menovú politiku, zmeny predznamenali premiérom Šinzó Abe a centrálne banky šéf Haruhiko Kuroda.
Najnovšie pokles odišiel indexu o viac než 10% od svojho vrcholu a v technickej korekcii.

Abe pracuje na bridlicu štrukturálnych ekonomických zmien navrhnuté tak, aby v krajine väčšiu flexibilitu trhu práce a podporiť ženy, aby vstup do pracovného procesu.
Súvisiace príbeh: 7 veľkými víťazmi nárastu Nikkei
Nikkei, ktorý sa obrátil na najlepší výkon všetkých veľkých indexu v tomto roku, je stále o 32% ako v januári a zhromaždil 62% od mája 2012. Len oslabili dramaticky od Abe nastúpil do úradu, a zostáva asi 30% z jeho vrcholu voči americkému doláru.
Napriek tomu to nie je jasné, že vzrušenie je prekladať do všetkých častí ekonomiky. Mzdy sú ploché, zatiaľ čo maloobchodné tržby a priemyselná produkcia ukazovatele tiež nedokázal zapôsobiť.
Nikkei pokročilé 1,4%, piatok index odrazil od včerajší prudký pokles priviedol na montážne obavy ekonomiky štátu obrátky plánu.

EU-Asia