Nikkei odskočí po dramatickém poklesu

Někteří analytici říkají, že akciový trh je překoupené. Jiní pochybují, že zdvojnásobení měnové báze Bank of Japan bude schopen zvrátit desetiletí přetrvávající deflace bez znervózňující země obrovský trh s dluhopisy a tlačí nahoru výpůjční náklady.
Čtvrteční pokles, který zničil zisky dosažené u indexu v květnu byl druhý dramatický pokles v posledních dnech. Týden před, Nikkei klesl o 7% v rámci jedné relace, jeho největší ztrátu od roku 2011 zemětřesení a jaderné katastrofy.

Dva ze tří pilířů politiky Abenomics “jsou již na místě. Japonsko má ramped vládní výdaje a centrální banky se lije peníze do ekonomiky v masovém měřítku.

Nikkei byl podpořen v pátek zprávu, v níž vzrostla průmyslová produkce rychleji, než ekonomové očekávali v dubnu. Další vládní zpráva ukázala, že ceny jsou stále klesají v Japonsku, s hlavním opatřením spotřebitelských cen klesá o 0,4% více než v dubnu 2012.
Ceny udělal vzestup, nicméně, když ve srovnání s předchozím měsícem. Ekonomové v Société Générale řekl, že čísla jsou “nejvíce povzbuzující” a “naznačují, že deflace má danou cestu k inflaci, alespoň prozatím.”
Jiné hlavní indexy po celém světě do značné míry zůstal imunní vůči Nikkei’smisfortune, což naznačuje, že hrubá záplata se týká obavy Abenomics, země ambiciózní nabídky pro hospodářský růst.
Investoři měli v posledních měsících velmi potěšil fiskální a měnovou politiku, změny předznamenaly premiérem Šinzó Abe a centrální banky šéf Haruhiko Kuroda.
Nejnovější pokles odešel indexu o více než 10% od svého vrcholu a v technické korekci.

Abe pracuje na břidlici strukturálních ekonomických změn navrženy tak, aby v zemi větší flexibilitu trhu práce a podpořit ženy, aby vstup do pracovního procesu.
Související příběh: 7 velkými vítězi nárůstu Nikkei
Nikkei, který se obrátil na nejlepší výkon všech velkých indexu v letošním roce, je stále o 32% než v lednu a shromáždil 62% od května 2012. Jen oslabily dramaticky od Abe nastoupil do úřadu, a zůstává asi 30% z jeho vrcholu vůči americkému dolaru.
Přesto to není jasné, že vzrušení je překládat do všech částí ekonomiky. Mzdy jsou ploché, zatímco maloobchodní tržby a průmyslová produkce ukazatele také nedokázal zapůsobit.
Nikkei pokročilé 1,4%, pátek index odrazil od včerejší prudký pokles přivedl na montážní obavy ekonomiky státu obrátky plánu.

EU-Asia