Nikkei lauapalli pärast järsku hinnalangust

Mõned analüütikud ütlevad aktsiaturu overbought. Teised ei usu, et kahekordistada baasraha Pank Jaapan suudab pöörata aastakümneid püsiv deflatsioon ilma jõuetuks riigi tohutu võlakirjaturu ja öeldavasti laenukasutuse kulutusi.
Neljapäevasel langus, mis hävitati kasumid poolt indeks mais oli teine ​​dramaatiline langus viimastel päevadel. Nädal enne, Nikkei langes 7% ühe istungi, tema suurim kaotus alates 2011 maavärin ja tuumakatastroof.

Kaks Abenomics “kolm poliitilist sammast on juba paigas. Jaapan on ramped valitsuse kulutusi, ja keskpank süstib raha majandusse massiliselt.

Nikkei oli toetasid reede aruanne näitab tööstustoodang kasvas kiiremini kui ökonomistid olid oodanud aprillis. Teine valitsuse raport näitas, et hinnad veel langevad Jaapanis, mille peamine tarbijahindade meede kahanedes 0,4% aprillis üle 2012.
Hinnad muutusid aga võrreldes eelmise kuuga. Majandusteadlased Societe Generale ütles arvud olid “väga julgustav” ja “näitavad, et deflatsioon on andnud teed inflatsioon, vähemalt praegu.”
Teised peamised indeksid üle maailma on jäänud suures osas immuunne Nikkei’smisfortune, võib oletada, et rasked ajad on seotud mure Abenomics, riigi ambitsioonikas pakkumine majanduskasvu.
Investorid olid viimastel kuudel suuresti juubeldas eelarve-ja rahapoliitika muutused juhatas sisse peaminister Shinzo Abe ja keskpanga juht Haruhiko Kuroda.
Hiljemalt langus lahkus indeks üle 10% off oma haripunkti ja tehniline parandus.

Abe töötab kiltkivi majanduse struktuursete muudatuste eesmärk on muuta riigi tööturu paindlikumaks ning julgustada naisi siseneda tööturule.
Seotud lugu: 7 suur võitjaid Nikkei tõusu
Nikkei, mis lahkus parimaid tulemusi kõigi suuremate indeks sel aastal veel 32% alates jaanuarist ning on koondunud 62% alates 2012. Jeen on nõrgendanud ka dramaatiliselt alates Abe astus ametisse, ja jääb umbes 30% off oma haripunkti USA dollari suhtes.
Kuid see ei ole selge, et põnevust on tõlkimisel kõik majanduse osades. Palgad on lame, samas jaemüügi ja tööstustoodangu näitajad on ka õnnestunud muljet.
Nikkei arenenud 1,4% reedel indeks taastus eilsest järsu languse esitas poolt paigaldamiseks mure riigi majandusliku pööret plaan.

EU-Asia