Nie ma ucieczki od Robot szefa

Oznacza to, że menedżerowie mogą monitorować i zarządzać zespoły z każdej lokalizacji, włącz swoją obecność wśród tysięcy oddziałów kilometrów od siebie, i odwiedzić i współdziałać z kolegami w ich miejsce do pracy – wszystko to podczas nawigacji robotów awatarów.
“Telepresence i wizualna współpraca jest potężnym narzędziem, ale historycznie to było w stałym środowisku, albo w sali konferencyjnej lub na pulpicie,” powiedział Youssef Saleh, wiceprezes i dyrektor generalny pilocie zdalnego iRobot biznesowej obecności, z siedzibą w Bedford, Massachusetts .
“Dzięki zautomatyzowanej telepresence, które naprawdę otwiera drzwi do całkowitej wolności. Teraz możesz być w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu. To nie jest ograniczone tylko do ograniczonej liczby sal konferencyjnych i biur.”
Roboty te są tak zaprojektowane, twarze kierownictwo “pojawiają się przez kamery na ekranie wideo, który siedzi na stanowisku, które często mogą być regulowane przez użytkownika, aby być na odpowiedniej wysokości, w zależności od interakcji.
Czytaj więcej: Ofensywa na spacer-and-talk spotkań
Praktyczna idea robota telepresence jest wprowadzenie menedżerów w dwóch miejscach w tym samym czasie, zapewniając zarówno kosztów i oszczędność czasu w coraz bardziej globalnym środowisku pracy.
Naukowcy próbują również znaleźć sposoby, aby interakcji człowiek-robota wydaje się bardziej jak użytkownicy są naprawdę obecni. Na Chińskiego Uniwersytetu w Hong Kongu, na przykład, naukowcy opracowują robota telepresence, które mogą przekazać języka ciała przez ramiona robotów.
“Kiedy komunikacji, również obserwować ruchy ciała, aby zrozumieć sens”, powiedział Lam Tin-lun, pracownik naukowy w Laboratorium Zaawansowanych uczelni Robotics który kierująca projektem.
Lam twierdzi natomiast, że technologia może wydawać się dziwne na początku, to nie zajmie dużo czasu na dostosowanie się do urzędu z kolegami poruszając się jak roboty.
Kidd mówi, że gdy roboty telekonferencji technologia poprawy miesiąc do miesiąca teraz, wiele osób wciąż znaleźć roboty niewygodne i nachalne – odpowiedź, która jest często postrzegana z nowych sposobów działania.
“Jeśli spojrzeć na jakiejkolwiek nowej technologii komunikacji, zawsze jest reakcja przeciwko niej wkrótce po jej wyjściu,” powiedział.
Wideokonferencje, a nawet telefony były postrzegane jako dziwne i niezwykłe, kiedy zostały wprowadzone, Kidd wskazał, i jak w przypadku każdej nowej technologii, która może przejść do głównego nurtu, to zajmie się przyzwyczaić.
“Telefon zamierza zniszczyć społeczeństwo, ponieważ było tak nachalny i zmienia nasze życie,” powiedział.
Dotychczas, takie roboty są stosowane częściej w szpitalach, gdy wiedza lekarzy na drugiej stronie w kraju lub na świecie, może mieć decydujące znaczenie dla pacjentów.
Użyj w biurach firmowych jest nadal na bardzo wczesnym etapie. Ale ci w branży mówią, że to po prostu kolejny krok w tworzeniu komunikacji na odległość czuć się bardziej realistyczne.
W porównaniu do wideokonferencji, interakcję z robotem okazał się bardziej podobne do face-to-face interakcji, według Cory Kidd, który ma doktorat z Human-Robot interakcji z MIT Media Lab w Stanach Zjednoczonych. Jest także szef Intuicyjny automatów firmy robotyka.
W ciągu najbliższych kilku lat, biura zaczną się roboty roaming na kółkach, kontrolowana przez menedżerów siedzi na drugim końcu świata, z ich twarze pojawiające się na ekranie wideo.
I to wydaje się zupełnie normalne, deweloperzy robotyka powiedzieć.
Technologia o nazwie roboty telepresence, jest już w trakcie opracowywania przez dziesiątki firm i zajmuje telekonferencji do następnego poziomu, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie poruszać się odległym miejscu pracy za pomocą robota.

EU-Asia