Najlepsza na świecie paid banku centralnego

Bank Anglii posiada swoje pierwsze spotkanie polityki pieniężnej pod czwartek lidera Carney. Niektórzy analitycy spodziewają się, żeby przeczekać jego czas przed dokonaniem, co może być najbardziej znaczące zmiany w banku wraz z wprowadzeniem Fed stylu wskazówek dotyczących stóp procentowych.
“Spodziewamy się, BoE przyjąć wytyczne w stylu Fed w sprawie stóp procentowych w sierpniu, kiedy Bank Anglii musi przedstawić ocenę zasadności tej polityki,” zauważył szef Banku Berenberg brytyjskiego ekonomistę Wood Rob.
Gdy zaczyna pięcioletni termin poniedziałek – sukces Mervyn King, który przeszedł na emeryturę – Carney nadzorujące instytucji ze znacznie większym lista rzeczy do zrobienia, niż jego poprzednik.
Nie tylko Bank Anglii stóp procentowych ustalonych i zarządzania zakupów inwestycyjnych – znany jako quantitative easing – to również niedawno odpowiedzialność za regulację banków i brytyjskiego systemu finansowego.
Zatrudnianie “idealnego kandydata” – mówiąc słowami brytyjskiego ministra finansów George Osborne – jest w cenie, jednak.
Całkowity pakiet Carney jest wart około 1.300.000 dolary, w tym wynagrodzenia, dodatków oraz kosztów mieszkaniowych.
To katapulty na Harvard wykształconych ekonomista i były Goldman Sachs (GS, Fortune 500) bankier do góry centralnej lidze wynagrodzeń bankiera, przed Hong Kong Monetary Authority CEO Norman Chan, który dokonał około $ 1,2 milion w 2012.
Powiązane: Fed urzędnicy w trybie kontroli uszkodzeń
Carney został zmuszony do obrony jego ofertę płac na początku tego roku, gdy zeznawał przed brytyjskich deputowanych – być może nie dziwi, biorąc pod uwagę prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke otrzymał wynagrodzenie w wysokości prawie 200.000 dolarów w zeszłym roku.
“Idę z jednego z najmniejszych miast drogich kapitałowych na świecie – Ottawa – do jednego z najdroższych stolic świata,” Carney powiedział w lutym.
Draghi uzyskał wynagrodzenie w wysokości około 488.000 dolarów w zeszłym roku, ale też korzystali z pobytu EBC urzędowej.
Carney Najbliższy rywal poza Azją jest Thomas Jordan, szef Narodowego Banku Szwajcarii, który się o 1.170.000 dolary w zeszłym roku, w tym składek emerytalnych.
Podczas gdy banki centralne różnią się, w jaki sposób zgłosić starszy wynagrodzenie wykonawczej, Carney jest głowa i ramiona powyżej Prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi, który ma pogodzić potrzeby 17 gospodarek w strefie euro, gdy kierowanie różnych polityki pieniężnej.
Mark Carney stoi trudne zadanie jako nowego prezesa Banku Anglii, ale on będzie cieszyć się najbogatszą ofertę rekompensaty jakiegokolwiek głównego bankiera centralnego w zamian.
Oczekiwania są wysokie, że bardzo chwalony byłego prezesa Bank of Canada będzie mógł pracować magii z brytyjskiej gospodarki. W czasach głębokiego wyrzeczenia, musi zrównoważyć potrzebę kontrolowania inflacji z żądaniami zwiększenia akcji kredytowej dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

EU-Asia