Miliarderzy wyścig aby uzyskać najnowsze luksusowy odrzutowiec

Gulfstream dodano szereg wodotryski do nowych dysz, w tym niższych wysokościach w kabinie, które spółka powiedzieć zmniejsza zmęczenie loty dalekiego zasięgu, oraz możliwość korzystania z telefonu iPhone do sterowania funkcjami kabiny, w tym żaluzje, temperatury, oświetlenia i wyświetlacze.
Ale to nie jest łatwo być balu. Jedno robi to wzbudza konkurencji. Kanadyjska firma Bombardier lotnictwo wszczyna Global 7000, w 2016 i 8000 Globalnego w 2017 roku. Zarówno obietnica jeszcze większy zasięg niż G650; Global 8000 będzie mógł latać z Nowego Jorku do Hongkongu non-stop.
“Nie jakieś skoki przed kimkolwiek,” mówi Regional Vice President Gulfstream o międzynarodowej sprzedaży, Roger Sperry, ale przyznaje, że nie jest z braku wysiłku. “Starają się cały czas,” mówi.
Apel G650 – który może przewozić do 18 osób – sprowadza się do rozmiaru, szybkości i zasięgu. Z maksymalną prędkością Mach 0,925 – zbliżoną do prędkości dźwięku – jest to szybciej niż jakikolwiek inny samolot cywilnej w użyciu. Zasięg do 7000 mil morskich oznacza pasażerowie mogą latać z Londynu do Buenos Aires bez tankowania (ból głowy na jet-ustawienie, dalekie tłumie biznesu).
Analitycy twierdzą, że te samoloty po prostu nie odwołać się do stanu świadomego sposób Gulfstream robi, z jego podpisem dużymi, owalnymi i zewnętrzne okien eleganckiego. “Oni po prostu nie wygląda tak dobrze. Myślę, że liczy na coś”, mówi Sheridan.
Czytaj więcej: Chiny lotniska najgorsze dla lotów na czas
G650 nie tylko opcja dla tych, którzy szukają dalekiego zasięgu, duży odrzutowiec jest. Zarówno Boeing i Airbus produkować prywatne samoloty dalekiego zasięgu i możliwości luksusowych, zasadniczo zmodyfikowane wersje swoich komercyjnych samolotach. Jeden z klientów Airbus nawet kupił A380 super-jumbo do użytku prywatnego.
“Możemy zrobić cechy, które rynek chiński szczególnie docenia, jak dużym okrągłym stole, który jest w centrum Azji życia. Możemy zrobić Bary karaoke”, mówi David Velupillai Airbusa.
Jest to równoznaczne z miliarderów “w kolejce całą noc dla nowego iPhone. Międzynarodowe korporacje i ultra-bogatych są wyścigi, aby dostać w swoje ręce Gulfstream 650, najnowszy i najbardziej zazdrości wywołujących prywatny odrzutowiec na rynku. Zamów jeden jutro, wyłożenia $ 65M, a zobaczysz swój samolot w 2017 roku.
Gulfstream mówi ponad 200 zostały zamówione do tej pory i to absolutnie pierwszy, służyć. Przedstawiciele branży uważają, Disney, Nike i szef Formuły 1 Bernie Ecclestone są wśród obecnych klientów.
Nowy samolot był dobrodziejstwem dla Gulfstream po kryzys finansowy umieścić wycisnąć na przemysł odrzutowiec.
“Biorąc pod uwagę, jak trudny rynek był od 2008 roku mieć coś na rynku walczy, aby, zamiast walczyć do sprzedaży, jest bardzo dobry”, mówi Paul Sheridan od doradztwa lotniczego Ascend.
G650 jest ustawiony do odwołania się do rosnącego chińskiego rynku, gdzie klienci wolą większe, droższe samoloty. Wang Jianlin, prezes Grupy Wanda i jeden z najbogatszych ludzi w Chinach, powiedział magazyn Fortune chce dodać jeden z jego floty. Na początku tego roku firma poleciał jeden do Szanghaju na konferencji w Azji Lotnictwa Biznesu, kluczowym wydarzeniem na spotkanie chińskich klientów.

EU-Asia