Miliardáři závod získat nejnovější luxusní letadlo

Gulfstream přidali několik zvonky a píšťalky s novými tryskami, včetně dolní kabinové nadmořské výšky, kterou společnost říkají, snižuje únavu na dalekonosných letů a schopnost používat svůj iPhone k ovládání palubních funkcí, včetně rolety, teploty, osvětlení a displeje.

Ale to není snadné být Belle míč. Jedna věc, co dělá, je vyvolává konkurenci. Kanadská letecká společnost Bombardier zahajuje Global 7000 v roce 2016 a Global 8000 v roce 2017. Oba slibují ještě delší dosah než G650, Global 8000 budou moci létat z New Yorku do Hong Kongu, non-stop.
“Není tu nějaký skok před kýmkoliv,” říká Gulfstream pro regionální viceprezident pro mezinárodní prodej, Roger Sperry, ale připouští, že není pro nedostatek snahy. “Snaží se celou dobu,” říká.
Odvolání G650 – která může pojmout až 18 osob – přijde na velikost, rychlost a rozsah. S maximální rychlosti Mach 0,925 – téměř rychlostí zvuku – je to rychlejší než jakýkoli jiný civilních letadel v provozu. Dosah až 7000 námořních mil znamená, že cestující mohli letět z Londýna do Buenos Aires, bez doplňování paliva (bolesti hlavy pro jet-nastavení, dálkové obchodní davu).
Analytici tvrdí, že ta letadla prostě nelíbí stavu vědomé cestě Gulfstream dělá, s jeho podpisem velkými oválnými okny a elegantní exteriér. “Oni prostě nebude vypadat tak dobře. Myslím, že to něco znamená,” říká Sheridan.
Čtěte více: Čína letiště nejhorší pro on-time lety
G650 není jedinou možností pro ty, kteří hledají dálkový, velký Business Jet. Oba Boeing a Airbus vyrábět soukromá letadla s dlouhým doletem a luxusních možností, v podstatě upravené verze svých obchodních letadel. Jeden Airbus zákazník si dokonce koupil A380 super jumbo pro soukromé použití.
“Můžeme to udělat vlastnosti, které čínský trh zejména oceňuje jako velkého kulatého stolu, který je předmětem asijské života. Můžeme to udělat karaoke bary,” říká David Velupillai Airbusu.
Je to ekvivalent pro miliardáře čekají, až celou noc pro nový iPhone. Nadnárodní korporace a ultra-bohaté závodí dostat své ruce na Gulfstream 650, nejnovější a závist vyvolávající soukromým letadlem na trhu. Objednat jeden zítra, odprásknout dolů $ 65M a uvidíte vaše letadlo v roce 2017.
Gulfstream říká, že více než 200 bylo nařízeno tak daleko a je to přísně kdo dřív přijde, ten dřív mele. Zasvěcenci průmyslu věří, Disney, Nike a Formule 1 Bernie Ecclestone je šéf mezi současnými zákazníky.
Nové letadlo je požehnáním pro Gulfstream po finanční krizi dal k sobě na odvětví Business Jet.
“Vzhledem k tomu, jak obtížné na trhu již od roku 2008 mít něco na trhu bojuje, aby se namísto boje prodávat, je docela dobrý,” říká Paul Sheridan z poradenské letectví Ascend.
G650 je umístěn apelovat na rostoucím čínském trhu, kde zákazníci dávají přednost větší, dražší letadla. Wang Jianlin, předseda skupiny Wanda a jeden z nejbohatších lidí v Číně, řekl časopisem Fortune chce jej přidat do svého vozového parku. Začátkem tohoto roku společnost letěl s jedním do Šanghaje pro asijské konferenci Business Aviation, klíčovou událostí pro splnění čínských zákazníků.

EU-Asia