Man Shenjat U sponsori i ri aziatike

Moyes, i cili ka sjellë vetë stafin e tij stërvitje nga klubi Everton ish, do të punojmë së bashku Raundit asistent menaxher Steve, pritje trajnerin Chris Woods dhe i pari trajnerin ekip Jimmy LUMSDEN.
“Unë kam punuar me Steve, Chris dhe Jimmy për një numër vitesh dhe unë jam i kënaqur që ata kanë vendosur që të bashkohet me mua në këtë klub të madh”, tha Moyes faqen zyrtare United është.
“Ata sjellin kualitete të mëdha në fushat e tyre përkatëse dhe unë e di se, si unë, ata mendojnë se kjo është një sfidë për të shijon.
“Unë kam besim të madh se bashku, ne mund të ndërtohet mbi suksesin ky klub ka gëzuar gjatë shumë viteve.”
Moyes do të mirëpresë lojtarët kthehen në trajnim më vonë këtë javë para pushimit të skuadrës për Tajlandë më 10 korrik.
Sipas një njoftimi për shtyp të lëshuar nga klubi, rreth 70 milionë njerëz në Tajlandë shikuar lojëra të Bashkuara në shtatë muajt e parë të sezonit të kaluar, edhe pse klubi nuk bëri të ditur se sa marrëveshje të re sponsorizimi ishte me vlerë.
Lexuar: Marka e Bashkuara do të mbijetojë
Grupi Vërtetë bëhet partner zyrtar i United celular dhe transmetues klub për Tajlandë – fundit në një mori e tërë e marrëveshjeve të kryera nga Djajve të Kuq.
“Kur e konsideruar partnerët tanë, klubi i pëlqen për të siguruar kompaninë në aksionet pyetje shumë nga atributet e njëjta, të cilat na kanë lejuar të rriten në ekipin më të njohur në botë,” tha Drejtori Menaxhues i United grupi Richard Arnold faqen zyrtare të klubit.
“Vërtetë është një kompani që demonstruar kualitete shumë të admirueshme, vetë kreditimin kurajon dhe aftësinë për të marrë përsipër sfidat e reja si çelës për suksesin e saj.
“Që nga formimi në vitin 1990 ajo ka vazhduar të rritet me industrinë e fast-paced e telekomunikacionit për t’u bërë një nga më të mirë në territorin e saj, me krenari duke qenë i pari për të përqafuar shumë teknologjive të reja.
“Partneriteti ynë i ri është vendosur të ndjekin shembullin dhe të sigurojë 20 milionë ndjekësit tanë besnikë dhe të pasionuar tajlandezë me përmbajtje ekskluzive dhe pamjet, duke sjellë ata më pranë klubit ata e duan.”
Të ardhurat e saj për sezonin 2011/12 është rritur me 21.600.000 $ për të $ 179,000,000 – vendosur atë në rrugën përpara rivalëve të saj të brendshme, pavarësisht një borxh të llogaritur bruto prej 560.000.000 $.
Sipas një studimi të kohëve të fundit i porositur nga klubi, baza globale United tifoz dyfishuar në 659 milionë njerëzve në mes të 2007 dhe 2012 me 325 milion euro të atyre që jetojnë në Azi.
Sipas të Parave Football League Deloite raportit për vitin 2013, vetëm Real Madridi dhe Barcelona janë me vlerë më shumë se United, ndërsa Chelsea është sfiduesi më i afërt anglisht.
Në maj, United raportuar një rritje 52.2% në të ardhurat sponsorizimi pas merret me një kompani japoneze lojrave sociale dhe të dy shërbimeve financiare të firmave në Danimarkë dhe Vietnami.
Në prill, Bashkuara nënshkruan një marrëveshje tetë-vjeçare me kompaninë e sigurimeve Aon – një lëvizje e cila pa sponsor firma Carrington terrenin e klubit të trajnimit si edhe kit e tij të trajnimit për një $ raportuar 23 milionë eurosh.
Old Trafford klubi ishte i vendosur në New York Stock Exchange gushtin e kaluar nga pronarët e saj amerikane, familjes Glazer.
United do të udhëtojë në Azi muajin e ardhshëm për një turne në Lindjen e Largët dhe Australi me ndeshjen e tij të hapjes në Bangkok kundër Singha All Stars – një konkurs për të cilën Grupi Vërtetë do të veprojë si një sponsor i asociuar.
Lexuar: Shenjat Moyes gjashtë-vjeçare marrëveshje
Ndërkohë ri Bashkuar menaxheri David Moyes zyrtarisht filloi punën të hënën pas zëvendësimit Ferguson në krye.
Ferguson, i cili ka fituar mbi 30 trofe në 26 vite në klub, sezonin e kaluar në pension pas çon United për një titull të 13 Premier League.
Scot gjithashtu fitoi dy kupa evropiane, pesë kupa FA, katër gota League, një Kupa e Fituesve të Kupës Evropiane ‘dhe një FIFA Club World Cup.
Manchester United mund të përballet me një sfidë të re në terren sezonin e ardhshëm, pa Alex Ferguson por Premier League angleze gjigant duket të ketë asnjë familje komercialisht barabartë me listën e saj ndonjëherë zgjerimin e sponsorëve globale.
United, e cila fitoi titullin e saj 20 kampionat në vitin e kaluar, njoftoi një marrëveshje me tajlandeze telekomunikacionit GROUP PLC Vërtetë Corporation E hënë – duke marrë numrin e saj të sponsorëve afër 40.

EU-Asia