Lauksaimnieki iet organisko ar cilvēka atkritumiem

Khadka, tomēr norādīja, ka lietotājiem jābūt uzmanīgiem laikā avota atdalīšanas pie tualeti, kā fekāliju tālāka piesārņošana no urīna varētu palielināt veselības apdraudējumu.
“Tas ir labākais, lai sajaukt urīnu ar kompostu labākos rezultātus,” viņš piebilda.
Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijas par drošu izmantošanu, notekūdeņu, dūņu un pelēkā ūdens arī uzsvērs mix vairāku veselības un drošības pasākumiem.
Tajā teikts: “notekūdeņu attīrīšana, kā arī ieturējuma periodu, lai ļautu patogēns die-off pirms ražas novākšanas plus labu pārtikas higiēnas plus pārtikas gatavošanu, var būt pietiekama, lai samazinātu veselības riskus adekvāti.”
Maharjan, kurš savāc aptuveni 100 litri urīna no viņa ģimenes tualeti katru mēnesi, teica, ka par katru litru urīna, viņš apvieno trīs litrus ūdens un aerosolus to pār viņa zemi, kur viņš audzē sezonas dārzeņi un augļi.
Hari Krišnas Upreti, vecākais zinātnieks Nepālas Lauksaimniecības zinātniskās pētniecības padomes (NRC) Botānikas nodaļas, sacīja urīns bija pārsteidzoši bagāts ar barības vielām.
Saskaņā ar Upreti, urīna litru satur līdz 0,9% slāpekļa, 0,12% fosfora un 0,26% kālija Šie elementi – kolektīvi pazīstams kā NPK – palīdz regulēt augiem “vielmaiņu un satur pietiekami daudz olbaltumvielu, lai tie varētu augt.
Vides un sabiedrības veselības organizācija bija viens no pirmajiem, lai uzsāktu šo projektu, kā arī ar citiem partneriem, 2003.gadā, tagad ir paplašināts līdz vairāk nekā 3000 mājsaimniecību visā Nepālā.
Jeevan Maharjan ir atšķirīga pieeja cilvēka atkritumiem – viņš uzskata to par bagātību.
Viņš teica, ka urīns var izmantot, droši un veselības risks, kas saistīts ar tā parasti ir zema.
“Tas ir trīs reizes labāk nekā ķīmiskie mēslošanas līdzekļi,” viņš sacīja, atsaucoties uz ražu viņa augļu un dārzeņu kultūrām, pēc tam, izmantojot cilvēka mēslojumu, salīdzinot ar vairāk tradicionālās metodes.
Kā viņš gāja pāri viņa 27.000 kvadrātpēdas zemes Siddhipur Village attīstības komitejas galvaspilsētas Katmandu nomalē, Maharjan teica, ka viņa metode mēslošana nav nekas jauns.
Suman Kumar Shakya, izpilddirektors ENPHO, teica, ka augošās saiknes starp sanitārijas un lauksaimniecība ir iepriecinoši.
Uzstājoties seminārā, lai veicinātu ekoloģiskās sanitārijas, viņš teica, ka pasākumi lauksaimnieki lieto, ir “[pozitīvi] pāreja uz organisko kultūru.”
Banku par to nozīmi urīnu, aptuveni 93 jūdzes (150 km) attālumā no Katmandu, jo Chitwan rajonā, lietotāji, piemēram, Shreerendra Pokhrel lietojat lomu veicinātājiem.
Savā ciematā Darechowk, skolas direktors sāka koncepciju no viņa mājas 2006. Drīz vien viņš varēja pārliecināt savus kaimiņus, kā arī pieci skolas uzstādīt ekosanitārijas tualetes un pāris tīrību ar audzēšanu.
“Bērni mācās par sanitārijas un urīna lauksaimniecībā un viņu ģimenes, kas to īsteno, un iegūt labus rezultātus mērķi,” viņš teica.
Cilvēkiem, piemēram, Maharjan un Pokhrel, kopā ar citiem zemniekiem, kuri tirgo urīnā urīnvielas, tas ir pavēris jaunas iespējas – ražošana ir augsts un nav saistītas izmaksas.

EU-Asia