Küsimus muutuste või järjepidevus hõljub üle RBI

Võrdluseks veteran New Delhi siseringi nagu Mayaram, 57, tajutakse, et suurema tõenäosusega annavad valitsusele survet, et leevendada rahapoliitika kasuks kasvu. Kuid sama öeldi Subbarao, kes on vaevalt olnud nõrk vastane.
Arvestades Rajan volikirja, ta võiks vaadelda keegi, kes suudab täita laiemaid poliitilisi väljakutseid, mida ebastabiilsus ruupia muret maksebilansi ning majanduskasvu aeglustumisest.
Samad tegurid suurendada võimalust, et Subbarao ametiaeg on pikendatud.
Rääkides Moskvas laupäeval Subbarao ütles Reutersile, et ta ei olnud nii palju palutud jääda.
“No pakkumine on tehtud siiani ei ole küsimus, kas nõustuda siiani. On hüpoteetiline küsimus. Nagu ma enne ütlesin, pean edasi liikuma,” Subbarao ütles kõrvale kohtumisel maailma finants juhid.
Kes saab tukkuma pärib majandus kasvab tema aeglaseim kümnendil ja koormata rekordilise jooksevkonto puudujääk, mis on tekitanud kartusi, et maksebilansi võiks halvendada. Alla ligi 10 protsenti dollari suhtes alates mai algusest, ruupia hiljuti tabanud rekordiliselt madalale.
Asja teeb halvemaks, peaminister Singhi nõrk koalitsioon on pealkirjas valimisi maiks järgmisel aastal, mistõttu on raskem läbi suruda ebapopulaarseid reforme, mis võib võtta mõned survet jooksevkonto, meelitades rohkem välisinvesteeringuid.
Vasak võitlevad Perääntymistaistelu aeglustada ruupia slide, RBI võttis riski eelmisel nädalal pingutades likviidsus ja tõsta lühiajaliste intressimäärade strateegia, mis seab ohtu jõupingutuste hoogu tagasi kasvu.
“Nüüd, suurte otsuste muutuja neile on jooksevkonto defitsiit ja välise sektori riske,” ütles Rupa Rege Nitsure, peaökonomist Bank of Baroda Mumbai, kes pani koefitsiendid Subbarao laiendamine parem kui 50 protsenti.
Praeguse seisuga Subbarao on tingitud viia oma viimase kvartali ülevaade rahapoliitika 30. juulil spekulatsioonide paigaldamiseks, et ta võib olla sunnitud pigistada likviidsuse raskem, võib-olla tõstes pankade raha reservi nõudeid. Matkata poliitika intressimäärade mõeldamatu nädal tagasi, on nüüd näha, mida mõned majandusteadlased nii väljaspool võimalus.
Rajan, Rahvusvahelise Valuutafondi endine peaökonomist ja Chicago ülikooli professor, kes naasis India eelmisel aastal, et saada plii nõunik Rahandusministeerium, juba ammu vaadelda lemmik, kuid ministeerium insaiderid öelda, et ta on konkurents.
Rajan, 50, tooks maailma väärikus ja kriips glamuuri RBI. Tema seisund on “võõras”, – ta on kulutanud palju oma karjääri USA – võiks loota tema vastu, sest võib võimalus, et ta võib olla liiga iseseisev New Delhi meeltmööda.
Tema seisukohad inflatsiooni juhtimine on näha, et enam-vähem kooskõlas nende Subbarao, kes on ootamatult Sotapolitiaa toetav.
Majandusteadlane rockstaar? Bürokraat? Pandud?
Identiteedi Reserve Bank of India pealik jääb küsimus spekulatsioon isegi kui kuberner Duvvuri Subbarao scrambles toetada sõjaseisukorras ruupia vähem kui seitse nädalat minna, enne kui ta on tingitud vabastatakse ametist.
Front-runner ei ole alati saanud RBI ametikoht ja võimas India riigiteenistuses millest Mayaram kuulub, kipub suruda ühe oma. Subbarao ja tema eelkäija, Y.V. Reddy, olid ka osa India ametiasutuses.
Otsus lõppkokkuvõttes esitada peaminister konsulteerides Chidambaram.
Kui valik on jääda muidugi Subbarao, 63, võib see olla lühiajaliselt, vajaduse tõusulaine omavalitsuse valimiste kaudu, üks majandusteadlane ütles. Subbarao esialgu võeti kolmeks aastaks, mis oli kuni viieks.
Chaudhuriga, Mayaram, Rajan ja Subbarao keeldus kommenteerimast.
Uus pank LITSENTSI
Järgmine RBI kuberner jälgib protsessi avajapanka litsentsid India ettevõtete majad, poliitika ajendatud Rahandusministeerium, mis on vähem entusiastlikult vastu keskpanga juures Mumbai.
Kandidaadi vaade avajapanka litsentsid ei pruugi enam olla lakmuspaber see oleks olnud rohkem stabiilset majanduskeskkonda, kuid see on endiselt kaalumist.
“Kuna on erinevusi valitsuse ja Subbarao küsimuses uue panga litsentsi, siis see asjaolu võib minna tema vastu,” ütles üks rahandusministeeriumi ametnik, alanedes kindlaks tundlikkust arvestades asja.
Laiendamine Subbarao tema ametiaega üks kord ebatõenäoline, on saanud võimaluse nagu ruupia rullid alates selldown arenevatel turgudel, mis on tabanud India eriti raske, sest tema kõrge jooksevkonto puudujääk.
Muud juhtivad kandidaadid on Raghuram Rajan, India peamine majanduslik nõustaja, kes on teinud oma nime ennustavad ülemaailmne finantskriis ja majandusminister sekretär Arvind Mayaram, karjääri riigiteenistuja ja võti leitnant Rahandusminister P. Chidambaram.
Saumitra Chaudhuriga, 59, liige peaministri Manmohan Singhi mõjukas planeerimise komisjoni Samuti on viidatud valitsuse allikatest ja meedia kandidaat.

EU-Asia