Kreeka seadusandjad hääletada süüdistuse endine rahandusminister

Parlamendikomisjon loodi eelmisel aastal, et uurida, miks ei ole uurimine viidi läbi kas Papaconstantinou või tema ametijärglane rahandusminister Evangelos Venizelos.
Kreeka meedia kahelnud uurimata jätmise need nimetatud võimalike maksupettuste võinud tulemus katse poliitikute kaitsmiseks jõukas eliit.
Aga selle olemasolu ei näidanud kuni septembrini 2012. Teave, et nimekiri oli vales kohas, kopeerida ja muuta, et välistada teatud nimed siis hakkasid tulema päevavalgele, põhjustades suurt kära.
In salajasel hääletusel hilja esmaspäev, 220 saadikut 300-kohaline parlament hääletas endine minister süüdistus vähemalt ühe laadimisega ja 166 kõigi kolme. Seventeen asetäitjad puudusid.
Toimetulek seadusandjad enne hääletust Papaconstantinou eitas ülekohus ja ütles, et ta on suunatud “ühel lihtsal põhjusel, milleks on rahandusminister, kes panevad riigi kautsjoni protsess.”
Kolm süüdistused Papaconstantinou on usalduse kuritarvitamine, tohterdamine ametlik dokument ja hooletusse jätmises. Kui süüdi, ta nägu vanglakaristust.
Papaconstantinou teeninud rahandusminister alates oktoobrist 2009 kuni juuni 2011, ja oli rahandusminister kui Kreeka läbirääkimisi oma esimese rahvusvahelise kautsjoni.
Sest ta on seadusandja peab parlament heaks kiitma immuniteedist enne süüdistuse saab minna.
Kohtunike nõukogu tuleb kokku, arvatavasti hiljem sel nädalal, et otsustada, kas Papaconstantinou peaks silmitsi kriminaalsüüdistus esitatud parlamendile.
Kuigi see ei ole ebaseaduslik omada Šveitsi pangakonto, ja ei ole mingeid tõendeid, et keegi murdis seadust, kahtlused on kõrge Kreekas, et mõned neist, keda on nimekiri ei avanud kontod, et vältida maksude maksmist Kreeka riik.
Kreeka parlament on hääletanud, et endine rahandusminister George Papaconstantinou peaks asetsema kriminaalvastutusele väidetavalt pühkides nimed vähemalt kolm sugulasi nimekirja üle 2000 kreeklased Šveitsi pangakontodele.
Nimekirja need, kellel on raamatupidamise juures Genfis filiaal HSBC on tuntud kui “Lagarde nimekiri”, sest see andis Christine Lagarde, siis Prantsusmaa rahandusminister, et tema Kreeka kolleeg august 2010.

EU-Asia