Korea Południowa oczy rozmowy do ponownego otwarcia kompleksu Kaesong

Część 2 mld dolarów wart towarów wyprodukowanych Kaesong ponieważ rozpoczął działalność w 2005 r. do końca 2012 r., zgodnie z Ministerstwa Zjednoczenia Korei Południowej.
Średnia płaca pracowników północnokoreańskich w Kaesong Industrial Complex jest 134 dolarów miesięcznie, według Ministerstwa Zjednoczenia Korei Południowej. Władze Północnej Korei zajmuje około 45% swoich zarobków z różnych powodów podatkowych.
W środę Korea Północna również przywrócił Panmunjom komunikacji infolinię z Południa, który został przerwany wielokrotnie w ciągu ostatnich czterech miesięcy.
ZOBACZ: Zastanawiając Phenian: Problem child Pekinie
“Korea Północna jest prawdopodobnie uczucie bezprecedensowej presji dyplomatycznej izolacji z nadchodzących ze strony społeczności międzynarodowej. Jest również w pełni świadomi wartości kompleksu przemysłowego Kaesong, który stanowi znaczną ilość twardej walucie”, powiedział Kim Tae-woo, Były prezydent Korei Instytutu Narodowego Zjednoczenia.
“Ale mieszanie napięć następnie powrót do dialogu jest częścią taktyki zwykłych Korei Północnej. Nie musimy dołączyć zbyt dużej wagi do tego złagodzenie napięć”, dodał.
“(Rozmowy) były w zamian za odszkodowania dla firm działających w Kaesong po upływie trzech miesięcy od zawieszenia i początku monsunu,” Kim Hyung-suk, południowokoreański Zjednoczenie Rzecznik MSZ powiedział w briefingu.
“Kwestia Kaesong mogą być rozwiązane tylko poprzez dialog przez władze państwowe”, dodał.
Kaesong, który jest wodzirej więzi Północ-Południe, został zamknięty w Maja – ofiarą zwiększenia napięć między dwoma Koreami po Norththreatened Seulu z wojny nuklearnej.
Napięcia te zdawał się złagodzenia nieco po Phenian zgodził się na wysokim szczeblu rozmowy z Południa w rozmowach June.Those zostały odwołane w jedenastej godziny po sporów na poziomie delegat ma reprezentować każdą stronę.
Maj nie był pierwszy raz, Korea Północna pracowników Korei Południowej przedawnieniu przedostawaniu złożone. W roku 2008, dostęp został ograniczony po organizacji praw człowieka rozdawali ulotki propagandowe poprzez balon w Korei Północnej. South pracownicy Koreański zostały zablokowane ponownie w 2009 roku podczas corocznej US-południowokoreańskiej musztry wojskowej.
Korea Południowa w czwartek zaproponował trzymać poziom robotniczej rozmowy z Phenianu na wznowienia zawieszonego wspólnego kompleksu przemysłowego w Kaesong w Korei Północnej.
Propozycja jest dzień po Korea Północna zaprosiła przedsiębiorców z firmami z Korei Południowej, aby ponownie uzyskać dostęp do strefy w celu sprawdzenia swoich obiektów i urządzeń. Jeśli Północna zgadza, rozmowy odbędą się w strefie przygranicznej Panmunjom sobotę.

EU-Asia