Koniec sa blíži k deflačné špirály Japonska

Jasnejšie ekonomický výhľad vychádza predovšetkým z reformného úsilia začatej premiérom Šinzó Abe – “. Abenomics” súbor politík daboval
V rámci troch pilierov stratégie vyhlásenej v januári, Japonsko má ramped vládnych výdavkov a krajina je centrálna banka sa leje peniaze do ekonomiky v masovom meradle.
Vo svojej výročnej ekonomického výhľadu budú OECD projekty japonské spotrebiteľské ceny začnú rásť mierne do konca tohto roka, pričom miera inflácie dosiahla 2,4% do konca roka 2014.
“Agresívne uvoľnenie menovej politiky bolo vidieť deflácie ustúpiť mierne pozitívny jadrovej inflácie v Japonsku,” píše sa v správe.
V recesii ako nedávno ako v minulom roku, kedy sa japonská ekonomika rástla ročným tempom o 3,5% v prvých troch mesiacoch roka 2013, oveľa rýchlejšie než 2,7% očakávané analytikmi.
Japonská robustný oživenie ekonomiky v tomto roku mohol skoncovať s deflačnej špirály, ktorá oslabila rast pre približne 14 rokov, uvádza Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Prečítaj si: Japonsko: Je Abenomics nefunguje?
Dúfa, že priniesť miery inflácie na 2% a daný do konca zostupným drift spotrebiteľských cien, ktoré trvajú už 14 rokov, čo podkopáva dôveru podnikov a spotrebiteľov v tretej najväčšej ekonomike.
“V Japonsku je kľúčovým rizikom je, že neudržateľné fiškálne pozície bude nakoniec vplyv na finančné trhy a vyvolať krízu dôvery,” píše sa v správe.
“Uvedenie verejného dlhu k HDP na bezpečnú úroveň zo súčasných maxím bude mimoriadne náročný.”
Pohybuje viedli k rally v indexe Nikkei skladom a aslide v jenoch, ktorá urobila firemné Japonsko konkurencieschopnosť v zahraničí.
Tiež sľúbil, že sú štrukturálne reformy, ako je zvýšenie účasti žien na pracovnom trhu.
PREČÍTAJTE SI: Can “womenomics ‘Save Japonsko?
“S ohľadom na stanovený politický prístup, ekonomický výhľad výrazne zmenil v Japonsku v posledných mesiacoch,” píše sa v správe.
Avšak, OECD varovala, že hospodárske oživenie v Japonsku bol “neistotou” Ak má krajina vysokú mieru zadlženosti, ktorá činí viac ako 200% hrubého domáceho produktu (HDP).

EU-Asia