Konec se blíží k deflační spirály Japonska

Jasnější ekonomický výhled vychází především z reformního úsilí zahájené premiérem Šinzó Abe – “. Abenomics” soubor politik daboval
V rámci tří pilířů strategie vyhlášené v lednu, Japonsko má ramped vládních výdajů a země je centrální banka se lije peníze do ekonomiky v masovém měřítku.
Ve své výroční ekonomického výhledu budou OECD projekty japonské spotřebitelské ceny začnou růst mírně do konce tohoto roku, přičemž míra inflace dosáhla 2,4% na konci roku 2014.
“Agresivní uvolnění měnové politiky bylo vidět deflace ustoupit mírně pozitivní jádrové inflace v Japonsku,” píše se ve zprávě.
V recesi jak nedávno jako v loňském roce, kdy se japonská ekonomika rostla ročním tempem o 3,5% v prvních třech měsících roku 2013, mnohem rychleji než 2,7% očekávané analytiky.
Japonská robustní oživení ekonomiky v letošním roce mohl skoncovat s deflační spirály, která oslabila růst pro přibližně 14 let, uvádí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Přečti si: Japonsko: Je Abenomics nefunguje?
Doufá, že přinést míry inflace na 2% a dán do konce sestupným drift spotřebitelských cen, které trvají už 14 let, což podkopává důvěru podniků a spotřebitelů v třetí největší ekonomice.
“V Japonsku je klíčovým rizikem je, že neudržitelné fiskální pozice bude nakonec vliv na finanční trhy a vyvolat krizi důvěry,” píše se ve zprávě.
“Uvedení veřejného dluhu k HDP na bezpečnou úroveň ze současných maxim bude mimořádně náročný.”
Pohybuje vedly k rally v indexu Nikkei skladem a aslide v jenech, která učinila firemní Japonsko konkurenceschopnost v zahraničí.
Také slíbil, že jsou strukturální reformy, jako je zvýšení účasti žen na pracovním trhu.
PŘEČTĚTE SI: Can “womenomics ‘Save Japonsko?
“S ohledem na stanovený politický přístup, ekonomický výhled výrazně změnil v Japonsku v posledních měsících,” píše se ve zprávě.
Nicméně, OECD varovala, že hospodářské oživení v Japonsku byl “nejistotou” Jestliže má země vysokou míru zadlužení, která činí více než 200% hrubého domácího produktu (HDP).

EU-Asia