Keď ekonomika vzlietne

To je číslo, ktoré vyzerá skôr ako skutočné oživenie.
Federálny rezervný nedávno uznal, že cieľ bolo možné, keď sa znížila nezamestnanosť počasie a povedal, že sa domnieva, že rýchlosť môže zasiahnuť 6,5% v roku 2014.
Blitz očakáva veľké množstvo Millenials vstupujúcich do auta a-home-nákupné fáze života, čo ešte zvýšilo ekonomiky. Navyše, pokles výdavkov na obranu spojené s čerpanie vojakov z Iraku a Afganistanu by mala byť do značnej miery za nami.
Akcie a dlhopisy mali požiarnu predaj v správach s investormi fixovaná na možnosť, že Fed môže zastaviť čerpanie peňazí do ekonomiky.
Stratený v panike bola sľubná myšlienka, že 2014 môže byť rokom, keď sme sa konečne dal Veľkej recesie priamo za nami.
Firmy odrazil na prenájom, pretože čakajú, ako budú ovplyvnené byhealth starostlivosť a financovať reformné zákony, podľa Johna Silvia, hlavný ekonóm Wells Fargo (WFC, Fortune 500). Implementačné detaily oboch týchto právnych predpisov bude jasnejšie v priebehu budúceho roka.
“Dodd-Frank a Obamacare je potrebné vypracovať, potom zamestnanie vzlietne,” povedala Silvia. Verí 2014 “by mohol byť veľmi dobrý rok.”
Jednoducho, ako dobre? Steve Blitz, hlavný ekonóm Investment Research ITG, si myslí, že rast HDP v 3,5% až 4% rozsahu je možné pre rok 2014, v prípade, že globálna ekonomika nezhorší. Mesačný nárast počtu pracovných miest by mohlo vyvrcholiť v rozsahu 300.000, verí.
“Všetci z nich mali pridať do lepšej ekonomiky v roku 2014,” povedal Blitz.
Merrill Lynch, projekcia ekonómovia síce nie sú tak vysoké – banka vidí americký hospodársky rast v budúcom roku na 2,7%. Ale Merrill Lynch si myslí, že Federálny rezervný systém so zvýšením úrokových sadzieb na konci roka 2014, oproti roku 2015 je to lehote predpokladanej v tomto roku. Aby sa tak stalo, banka sa domnieva, nezamestnanosť musí klesnúť na 6,5% z aktuálneho 7,6% sadzbou – čin, ktorý by vyžadoval nárast počtu pracovných miest zrýchli na 300 tisíc nových pozícií za mesiac.
Ale budúci rok ekonómovia predpokladajú konvergenciu niekoľko faktorov, ktoré by mohli konečne nakopať toto zotavenie na plné obrátky.
Prvý na zozname je federálny rozpočet. Po epických bojov v tomto roku cez “fiškálne útesu”, “viazať”, a veľa ďalších vecí rozkývanú, zákonodarcovia sa konečne podarilo zlepiť dosť zvýšenie daní a zníženie výdavkov aspoň stabilizovať krajina rating.
Rastúce ceny domov pomáhajú tiež. Menej Američania sú uväznení v podvodnom hypotéky, ktoré opúšťajú im vďaka viac na ich dome, než dom stojí. Rastúce ceny tiež zvýšenie čisté imanie majiteľov domov, čím sa spotrebiteľskej dôvery.
Podniky boli sťažujú leta o “neistote” vo verejnej oblasti politiky. Budúci rok bude niektoré z týchto neznámych byť konečne vyriešený.

EU-Asia