Kas laimi Euro vyno vs Kinija saulės

Nors greitai tarifų karas gali paskatinti Kinijos vartotojai gerti savo importuojamo vyno atsargos – ir papildyti savo atsargas – ilgesnis tarifų karas turėtų labiau dviprasmiškas poveikį, su potencialiais laimėtojus ir pralaimėtojus ir Kinijoje ir visame pasaulyje.
Trečiadienį, Pekinas pradėjo antidempingo ir antisubsidijų zondai į importo Europos vynas. Tyrimas taip naująsias ES tarifus, tik antradienį paskelbė, beveik 12% Kinijoje pagamintų saulės kolektorių, kurie prasideda birželio 6 d. Europos Komisija apkaltino Kinijos valstybės finansuojamų ekranų gamintojų potvynių Europos rinkas su neteisingai pigūs produktai.
Į viešą pareiškimą, Kinijos prekybos ministerija teigė, kad ji “gavo prašymus iš vidaus vyno bendrovių, apkaltino Europos vyno bendrovių patekimo į Kinijos rinką dempingo produktų, gauti subsidijų ir kitos nesąžiningos priemones. Remiantis šių prašymų, Prekybos ministerija pradėti rimtą tyrimą pagal įstatymus ir kitus teisės aktus “.
“Tai, ką mes vadiname” strateginis žaidimas “žaidimo teorija. Tai veiksmas, kuris yra skirtas turėti naudą derybų,” sako dr Xu Bin profesorius Ekonomikos ir finansų ne Kinijos Europos Tarptautinėje verslo mokykloje, arba CEIBS, Šanchajuje.
Kinija yra protingas pasiimti Europos vyno pramonei, prideda Xu, nes tai yra “ne pagrindinė Europos ekonomikai”, bet “simbolinę pakankamai”, kad ji turi “tiesioginį poveikį” apie žmonių širdis ir protus.
Tačiau Crook mano tarifų karą – jei laikomi trumpas – iš tiesų gali padėti dugno linijos Kinijos užsienio vyno importuotojų ilguoju laikotarpiu. Nuo 2002 iki 2012 Kinijos importas iš užsienio išpilstyto į butelius vyno šoktelėjo beveik 15,000% daugiau nei 1,3 mln butelių. Leissner tikisi tarifų karas tik sukelti trumpalaikį šuolį pardavimo ir tos garsių, didelės apimties Kinijos vyno tiekėjai, pavyzdžiui, Great Wall, Chang Yu ir dinastija būtų naudingiausia.
“Buvo entuziastingų perkant, kad turi būti išeikvoti daug”, sako Crook. “Yra puikus inventorius trukti trumpą prekybos karą. Aš ne nerimauja, kaip aš manau, turėtų būti.”
“Geriausia būtų geriau abiem pusėms trauktis iš savo dabartinėmis pozicijomis”, sako Xu iš CEIBS. “Aš suprantu, Europos ekonomika nėra geros formos, todėl yra spaudžiama vietos lobistai apsauga nuo kitų šalių daug.”
“Galų gale, tiek duos keletą colių, sako Xu. “Yra ne į prekybos karo nugalėtojas.”
“Naujojo pasaulio vynai laukia šią galimybę”, sako Crook. “Australija, Čilė, Argentina ir Pietų Afrika yra gerai pasiruošę.” Abu Čilės ir Naujosios Zelandijos neseniai įgyvendino dvišalius prekybos susitarimus su Kinija, kad sumažino muitus vyno importo į nulio procentų, priduria jis.
“Aš nemanau, kad tai geras dalykas, mums,” sako Judy Leissner prezidentas Grace Vynuogynai, gerai žinomas Kinijos vidaus prabangus etiketės, kuriuo siekiama išlaikyti apimtis arba mažesnė kaip du milijonai butelių per metus. “Taip, mes esame konkuruoja su importuojamais vynais, tačiau importuotas vynas padeda šviesti vartotojus. Jei vartotojai yra labiau išsilavinę, tada jis geriau už mus visus.”
“Jeigu kainos kyla dėl tarifų karas, Kinijos vyno įmonės turės mažiau priežasčių tai padaryti geriau”, priduria Leissner. “Žmonės yra tingus.”
Žvelgiant į ateitį, rugpjūčio pradžioje yra terminas tarifų rezoliucijos.
Eksportas Prancūzijos Bordo, Italijos Tuscans ir Ispanijos Riojas gali gauti brangiau Kinijoje Jei dantis už dantį tarifų karo burbuliukai per tarp pasaulio labiausiai gyventojų šalies ir Europos Sąjunga.
Jei tarifų karas prasidėjo “, būtų labai žalinga Prancūzijoje”, sako Carlas Crook, vykdantysis direktorius Montrose Vynai, viena iš Kinijos didžiausių importuotojų užsienio vyno.
Prancūzija yra Kinijos numeris vienas eksportuotojas vynų. 2012 metais šalis išsiuntė daugiau nei 700.000 butelių į Kiniją, daugiau nei keturis kartus antrojo rango apimtis

EU-Asia