JPMorgan přestat fyzické komodity

Průmysl manažeři tvrdí, že existují dva typy kupujících těchto obrovských, kapitálově náročných podniků: soukromé kapitálové skupiny, jako je Carlyle Group, která se nedávno přestěhovala do prostoru, a státních fondů, které v Kataru.
Ale skupina mohla být také stanoven cíl pro jednu z několika obchodních obchodníků, kteří chtějí rychle rozšířit do kovů a trhů s energií.
Freepoint Komodity, soukromě vlastnil obchodník založil původního týmu Sempra, vykoupila kovy koncentráty podnikání od JPMorgan loni. Švýcarská Vitol a Mercuria, dva z největších světových obchodníků s energií, oba se rozšířila do kovů v loňském roce.
Pod tlakem přísnější regulace a rostoucí výši kapitálu, JPMorgan připojí další banky jako Barclays PLC a Deutsche Bank v ústraní, který označuje konec éry, ve kterém investiční banky po celém světě spěchal proniknout do nestálých trzích během desetiletí trvající boom cen .
Ale JPMorgan je první velký hráč opustit fyzické komodity zcela a pozornost se nyní obrátit na Morgan Stanley a Goldman Sachs, které čelí podobným tlakům.
Páteční oznámení následuje týden intenzivní kontroly operací s komoditními Wall Streetu se Američtí zákonodárci otázku, zda by banky měly vlastní sklady a potrubí, a americký Federální rezervní přezkoumání přelomové rozhodnutí z roku 2003, který umožnil komerčním bankám obchodovat ve fyzických trzích.
JPMorgan vlastní recenzi, která začala v únoru, k závěru, že zisky z podnikání byly příliš malé, aby stálo za rizika a náklady na jednání s regulátory v různých jurisdikcích, podle jedné osobě zná věci.
I když na komoditních divize 2400000000dolary v vykázala tržby loni předčily ty dlouholeté rivaly Goldman Sachs Group Inc a Morgan Stanley kombinované někteří dotazovaný svou ziskovost kvůli nákladům na provoz obrovské logistické operace. Jeden analytik odhaduje, že fyzický obchod tvořily polovinu nebo více z celkových příjmů komodit.
Prodej by mohl pomoci JPMorgan Jamie Dimon Chief Executive aby splnila svůj slib dát bance zpátky na hřiště po sérii nákladných a trapné obchodních tahů a regulační hádky, včetně možného 410.000.000dolar vypořádání přes údajné manipulace trhu s elektřinou.
Ale zajištění prodej může být obtížné. Několik dalších velkých operací obchodování s energií jsou i na bloku, v době, kdy tvrdé nové předpisy a nízká volatilita utlumily zájem o obchodování s komoditami. Rival investiční banky je nepravděpodobné, že nápadníci.
Morgan Stanley, který říkal, že to bylo nejhorší čtvrtletí do komodit v posledních desetiletích ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012, se snaží prodat své podnikání od loňského roku. Goldman se podíval na odprodat své kovové skladové jednotky Metro od března.
“Kam jen před pár lety boule držák (banky) se rozšiřovat a přibírat na šíleným tempem, nyní restrikce jsou na denním pořádku,” řekl George Stein, ředitel newyorské komoditní firma rekrutování Talent LLC.
Novinky přinese rovněž otázky o budoucnosti Británie narozených pánů, kteří začali jako stážista na obchodní společnosti JPMorgan v Londýně podlaze před dvěma desítkami let. Po dlouhých zaostávajících soupeři, proměnila JPMorgan komoditní ruku do největší globální méně než pět let.
JPMorgan mluvčí Brian Marchiony řekl, že banka “za mnoho různých faktorů,” než se rozhodl ukončit podnikání, “včetně dopadu případných nových pravidel a nařízení.”
Obrat štěstěny
Oznámení přišlo pouhé tři dny poté, co výkonný výbor Senátu bankovní slyšet od odborníků, kteří říkali, že kovy sklady vlastní Wall Street a dalších komodit obchodníci k narušení trhu a dokonce vyhnat cenu hliníkových plechovek na pivo a limonádu. Někteří říkali, že jim umožní obchodovat ve fyzických trzích bylo riziko pro finanční systém.
“To by mohlo být dobrou zprávou pro spotřebitele a daňové poplatníky,” řekl senátor Sherrod Brown, člen výboru Senátu bankovnictví.
“Banky by se měly zaměřit na hlavní činnosti bank,” řekl.
Ministerstvo spravedlnosti a US Commodity Futures Trading Komise také zahájila obě sondy do kovových skladování. Když JPMorgan koupil společnost v roce 2010, Henry Bathu sklady byly druhou největší v Londýně Metals systému Exchange.
JPMorgan rozhodnutí je ostrý a nečekané obrácení pro banku, která agresivně tlačil do sektoru od roku 2008, kdy se poprvé zdědil celou řadu aktiv, obchodování s elektřinou prostřednictvím akvizice Bear Stearns v průběhu finanční krize.
To bylo následované pořízení RBS Sempra komodit v roce 2010, což banka rychle stala největší obchod druhu zboží na Wall Street, s globální působnosti v oleji a jeden z největších stoly kovové obchodu. Její pracovníci se zvětšila na 600 lidí v 10 kancelářích.
Banka zpočátku bojoval, ale integrovat podnikatelskou obchodní jednotku a počet vedoucích obchodníků odešel. Ten stejný rok špatný obchod v uhelných trzích ztratil stovky milionů dolarů, což Masters zvané “nováček chyba.”
Ale zdálo se, že jsme našli pevnou půdu pod nohama v loňském roce, zajištění nových obchodů a zastaví exodus talent.
Během svého krátkého vrcholu bylo JPMorgan globálním komoditním provoz považován za největší na Wall Street, dodávat ropu do největší rafinérie na východním pobřeží a drží dost elektřiny smlouvy na 2,8 milionu domácností napájecí Indiana je. To byl jeden z 10 největších amerických obchodníků se zemním plynem.
Zdálo se, že příliv obrátit v letošním roce.
Již pod tlakem ve Washingtonu po jejím 6200000000dolarů “London” Whale ztrátu na obchody s deriváty v loňském roce, v březnu se dozvěděl, že americký Federální komise pro regulaci energetiky se připravoval na dobíjení energie obchodníkům manipulace trhů na Středozápadě a Kalifornie.
Banka od osekat svůj výkon podnikání a prodal polovinu svých zakázek obchodování s elektřinou, Reuters hlásil dříve tento týden. Začátkem tohoto měsíce jeho dlouholetý globálního obchodu s ropou hlava Jeff fräse opustil banku.
TOUGH PRODEJ
Rozhodnutí odstěhovat se surovinami obchod přichází měsíců po Dimon slíbil vyřešit několik vládních vyšetřování a nápravě problémů, které regulátoři našli.
Přesto se může dostat dobrou hodnotu za komoditní obchod bude těžké, neboť trh je již přeplněné.
Morgan Stanley, čelí i tvrdší regulační tlak přes jeho obrovské ropné divize, se snaží prodat svou divizi komodit bez úspěchu od loňského roku. To může učit v září, zda Federální rezervní systém umožní, aby svou činnost, včetně TransMontaigne logistiky jednotky.
Hetco, fyzické obchodování obchod poloviny vlastněna Hess Corp, je také ve středu prodává jako Hess se rozešli. A Energy Trading jednotka Omaha, Nebraska-based Gavilon může být na prodej po Marubeni Corp vyloučeny z jeho převzetí zrn obchodníka v letošním roce.
Velké banky, které užíváte smířlivější postoj obecně s regulátory, kteří nadále stanovit nová pravidla, více než pět let po začátku finanční krize.
Dopad tohoto rozhodnutí může být skromný pro banku jako celek, analytici řekl. JPMorgan akcie skončil o 0,8 procenta na 56,05 dolarů v pátek.
Celkově obchodování s komoditami v bance je asi 15 procent z celkových fixních příjmů, měnovému a komoditnímu obchodování příjmy (FICC), s fyzickou související obchodování kolem 5 až 10 procent, že banka skladem analytik Matt O’Connor Deutsche Bank řekl oznámit tento týden po setkání s Dimon. FICC příjmy tvoří méně než 15 procent celkových příjmů banky v posledním quarter.The hodnoty svých Bath skladů Henry, se kdysi považovaly za klenotem Sempra, prý se zhroutil jako LME se připravuje na zavedení přísnější pravidla, které jsou určeny pro ukončit dlouhé fronty, které pomohly posílit příjmy.
“Existují otázky týkající se návratnosti kapitálu,” řekla vedoucí pracovník ve skladu průmyslu. “Nevidím mnoho nasazením své peníze.”
JPMorgan Chase & Co opouští fyzické obchodování s komoditami, uvedla banka v překvapivém prohlášení v pátek, protože Wall Street roli v obchodu se surovinami je v nebývalé politické a regulační tlak.
Poté, co strávil miliardy dolarů a pět let budování bankovního největší světová komoditní stůl, JPMorgan řekl, že by usilovat o “strategické alternativy” pro svá aktiva určená k obchodování, které se táhnou z Baltimoru do Johor a globální tým zabývající se vším od africké ropy do chilské mědi .
Firma se bude zabývat “na prodej, spinoff nebo strategické partnerství” fyzické činnosti prosazované hlavními komoditami Blythe Masters, architekt expanze společnosti JPMorgan v sektoru a jeden z nejslavnějších žen na Wall Street. Banka uvedla, že bude pokračovat v obchodování na finančních komodit, jako jsou deriváty a drahých kovů.

EU-Asia