Je Istanbul bezpečné pre turistov

Súčasná turecká kuchyňa tiež priťahuje turistov do Istanbulu.
Do historického polostrova, funky kaviarne a bohémskej štvrti pocit, ako vzrušujúce – a prívetivé – ako vždy.
“Istanbul je rovnako lákavá ako predtým,” tvrdí jeden z miestnych. “Podobne ako krásnu ženu, ale rozmazaný maskary.”
To, čo začalo ako malý, pokojného protestu proti plánovanej nákupné centrum v mestskej Gezi parku sa rýchlo premenil v to, čo niektorí demonštranti dnes hovoríme “vojnovú zónu,” s políciou za použitia hrubej sily na potlačenie demonštrácií.
Po celom svete publikum sa pozeral, ako polícia strieľala vodné delá a slzný plyn na demonštrantov v vzdorný námestí Taksim.
Kevin Patnode, 23-rok-starý New Yorker, ktorý bol strávil posledné štyri roky v Istanbule ako koordinátor pre anglický jazyk programu, prišiel do Istanbulu v dňoch 4. júna.
“Protesty sa mi chcelo, aby sa ešte viac,” hovorí Patnode CNN.
“Okrem námestia Taksim, sú okolitých oblastí nedotknutej súčasnú situáciu,” hovorí. “Dokonca som navštívil Gezi Zaparkujte trikrát a nikdy sa cítil bezpečný. Aj keď nehovorí turecky, nikdy som sa necítil na mieste, alebo že som bol nebezpečný.
“Jediná zmena, ktorá nastala bol môj spoločenský život. Istanbul je zmluvnou stranou mesto a Turci vedia, ako sa baviť.
Odvolával sa na ako “nového Berlína”, niektorí, Istanbul sa môže pochváliť rastúce umeleckú scénu, sa súčasnými galérií a múzeí, ako napríklad Salt Galata, Arter a Istanbule Múzeum moderného umenia vedie poľa.
Počasie, letenku a nadchádzajúce miestne udalosti sú kritériá, ktoré obvykle zaraďovať do cestovných rozhodnutia.
Tento týždeň však ďaleko väčšie obavy v mysliach potenciálnych návštevníkov Istanbulu.
Prebiehajúce miestna protesty, vláda odplaty a súvisiace nepokoje v meste bolo veľa premýšľal, či by mali vytiahnuť zástrčku na nadchádzajúcej cesty ani žiadne nové plány vôbec.
Britská vláda varovala svojich občanov, aby sa zabránilo demonštrácie v Istanbule av Ankare a americké ministerstvo zahraničia žiada cestujúcich, aby ich “upozorniť na potenciál pre násilie”.
“Ale po protestoch, veľa ľudí zistí, že nie je vhodné, aby sa von a ísť do barov a klubov v okolí Taksim. Určite nie je odsudzovaný pre cudzincov ísť von a baviť sa, a bol som odporúča ísť von a naďalej využívať Istanbul – ale nemôžem očakávať, že moji tureckí priatelia so mnou a so mnou. ”
Väčšina hlavných pamiatok v Istanbule, ako je Modrá mešita, Hagia Sophia a Topkapi Palace, sa nachádza vo štvrti Sultanahmet, neďaleko od námestia Taksim.

EU-Asia