Japonya biz duyguları olumlu döner

Bir zayıf yen ve katı iç talebin Japon sanayi ruh hali, altı ay deflasyon dünyanın üçüncü büyük ekonomisi dışarı sarsıntı Başbakan Shinzo Abe ‘büyük çaba içine aydınlandı oldu.
Pazartesi günü yayınlanan Japonya’nın üç aylık Tankan raporu, Merkez Bankası büyük üreticileri arasında iş güven en önemli ölçü, Mart ayında eksi 8 artı 4 için Eylül 2011 tarihinden itibaren olumlu döndü ilk kez arttı.
Kalan, Bay Abe en teşvik programının etkisini gösterdi o Kabine Ofisi de ekonomistler ve Japonya Merkez Bankası sürekli ekonomi için kendi değerlendirme ve bakış yükseltmek için açtı ki, Aralık ayında göreve gelmesinden sonra gün başlattı. Veri geçen hafta 18 ay içinde çoğu tarafından perakende satış tırmandı ve sanayi üretimi artarken ulusal tüketici fiyat endeksi, Mayıs ayında düşüş durdu gösterdi.
Japonya ruh hali “tamamen değişti” olan, Ryoichi Nishizawa, Neo Kariyer 35 yaşındaki CEO’su, onun kafe tarzı danışma merkezleri aracılığıyla trafik keskin bir pick-up gördü bir iş bulma kurumu söyledi.
“Ekonomi üzerindeki güçlü kurumsal bakış açısı büyük yaz ikramiye ödemeleri kendini Biz tüketimde sağlam bir düzelme”, ​​Naohiko Baba, Tokyo Goldman Sachs baş ekonomisti, Pazartesi günkü verilerine göre açıklandıktan önce söyledi.
Tankan Ankette ayrıca şirketlerin önümüzdeki aylarda mülkiyet, tesis ve ekipman yatırımı artırmak için planladığınız gösterdi. Tüm sektörlerde büyük işletmeler bu sabit yatırım 2010 yılının ilk çeyreğinden bu yana güven önemli bir ölçüde keskin turnround işaretleme, 1 Nisan’da başlayan mali yılda yüzde 5,5 artacak dedi.
Güven başlık “yayılma endeksi” Mart ayında 6, 12 yükseltildi, çok büyük olmayan üreticileri arasında daha iyi oldu. Endeks iş koşulları onlar iyi olduğunu söyleyerek olanlardan kötü söyleyerek şirketlerin yüzdesi çıkarılarak hesaplanır.
Anket finansal piyasalarda artan dalgalanma bir süre, Haziran ayı sonuna kadar Mayıs sonundan yapılmıştır. Ancak, Japonya’nın ticaret ağırlıklı para birimi cinsinden yüzde 20 düşüş her ölçekteki şirketler de ruhları kaldırdı ve ekonominin en sektörler arasında olduğunu göstermektedir.
Kötü iş koşullarını rapor sektörlerin avuç arasında, en keskin düşme, petrol ve kömür ürünleri (endeks 19 puan düştü nerede) ve elektrik ve gaz araçları (eksi 10 puan) olarak giderek daha pahalı dolar bazlı ithalat, dayanarak alanlarda vardı .

EU-Asia