Japonsko biz sentiment otočí pozitívny

Slabšie len a pevná domáci dopyt rozjasnila náladu na japonskými výrobcami, šesť mesiacov do veľkého úsilia Ministerský predseda Šinzó Abeho na neklikajte na svete tretiu najväčšiu ekonomiku z deflácie.
Bank of štvrťročnej správe japonskej Tankan, vydala v pondelok, ukázal, že kľúčovým meradlom obchodnej dôvery medzi veľké výrobca zvýšil na plus 4 z mínus 8 v marci prvýkrát sa ukázalo pozitívne od septembra 2011.
Zvyšok ukazoval účinky stimulačného programu pána Abeho, ktorý sa začal dni potom, čo nastúpil do úradu v decembri, čo vyvolalo ekonómovia na úrade vlády a Bank of Japan, aby dôsledne zvyšovať ich hodnotenie a výhľady pre ekonomiku. Údaje minulý týždeň ukázal, že národné index spotrebiteľských cien sa zastavil klesajúci v máji, zatiaľ čo maloobchodné tržby a priemyselná produkcia vyšplhala vzrástla o najviac za 18 mesiacov.
Nálada Japonska “úplne zmenila,” povedal Ryoichi Nishizawa, 35 rokov starý šéf Neo kariéra, pracovné agentúry, ktorá zaznamenala prudký pick-up v doprave prostredníctvom svojich kaviareň v štýle poradenských centier.
“Vidíme pevné oživenie spotreby ako silnejší firemné výhľad na ekonomiku sa prejavuje vo väčších letných výplaty prémií,” povedal Naohiko Baba, hlavný ekonóm Goldman Sachs v Tokiu, pred vydaním pondelňajších údajov.
Prieskum tiež ukázal, že Tankan firmy plánujú zvýšiť investície do zariadenia a vybavenia nehnuteľnosti, v nadchádzajúcich mesiacoch. Veľké podniky naprieč všetkými priemyselnými odvetviami povedal, že fixné investície sa zvýši o 5,5 percenta vo fiškálnom roku, ktorý začal 1. apríla, značenie najostrejšie výrobného cyklu v jednom z kľúčových opatrení dôvery od prvého štvrťroka 2010.
Sentiment bol lepší u veľkých výrobcov non-aj s titulkom “difúznou index” zvýšil na 12, z 6. marca. Index sa vypočíta odpočítaním percentuálneho podielu spoločností hovorí obchodné podmienky sú zlé od tých, ktoré hovoria, že sú dobré.
Prieskum bol realizovaný od konca mája až do konca júna, obdobie zvýšenej volatility na finančných trhoch. Ukazuje sa však, že 20 percent pokles obchodu vážené mena Japonska pozdvihlo náladu na podniky všetkých veľkostí, a vo väčšine sektorov ekonomiky.
Medzi niekoľkými odvetviach, kde bol zaznamenaný horšie podmienky pre podnikanie, najostrejšie pády boli v oblastiach závislých na čoraz drahšie dolár založených na dovoze, ako je ropa a uhlie výrobkov (kde index stratil 19 bodov) a elektrické a plynové pomôcky (mínus 10 bodov) .

EU-Asia