Japońskie zapasy prowadzić Asia up

Złoty osiągnął jeden miesiąc wysokim $ 1,314.49 za uncję, nadal odzyskać z ostatniego miesiąca oko podlewania slajdu do trzech lat niski około $ 1,180.71.
Niewiele było reakcją na wieść, że Rezerwa Federalna jest “przegląd” przełomową 2003 decyzję, że pierwszy dozwolony regulowane banki w handlu fizycznych rynkach towarowych.
Oświadczenie jednego zdanie sugeruje Fed bierze dużo głębsze, szerokie spojrzenie na to, jak banki działają na rynkach towarowych, niż dotychczas sądzono, pośród kontroli nasilenie wszystkiego od obrotu energią elektryczną metali magazynów.
Ale jego zdecydowane zwycięstwo podniósł również obawy, że mógł przenieść fokus do nacjonalistycznego porządku zamiast.
“Wyniki wyborów powinny być pozytywne dla Nikkei i negatywne dla jena,” analitycy JPMorgan napisał w raporcie.
Ale oni oczekiwać trochę reakcji rynku danego wynik został już w dużej mierze zdyskontowane, natomiast debata na temat polityki nie wystartuje co najmniej do końca lata.
Aussie dalej podbudowani wiadomością o więcej reform rynkowych w sektorze bankowym w Chinach, największym rynkiem eksportowym Australii.
Bank centralny Chin usunął kontrole oprocentowania kredytów bankowych w długo oczekiwany ruch, który mógłby obniżyć koszty finansowe dla firm, oferując nadzieję, że tańsze kredyt pomogą wesprzeć gospodarkę zmiękczania.
Tokio Nikkei wzrósł o 0,8 procent, po wcześniej wzrosła aż 1,2 procent, podczas gdy MSCI (NYSE: MSCI – news) to najszerszy indeks Azji i Pacyfiku akcji poza Japonią wyprzedza o 0,4 proc.
“Zwycięstwo Abe była powszechnie oczekiwana, ale daje pozytywny prowadzenie na rynku, gdyż podnosi oczekiwania, że ​​ustawodawstwo przejdzie łatwiej i może skupić się na ożywieniu gospodarki”, powiedział Takuya Takahashi, strateg Daiwa Securities (Other OTC: DSECF – news).
Rynek walutowy zareagował powściągliwie, aby wygrać Abe’a, krótko sprzedaży jena, który zgłębił 1-1/2 tydzień nisko na dolara i dziewięciu tygodni koryta w stosunku do euro. Od tego czasu wróci jak dolar zmiękczone szeroko.
Dolar ostatnio 0,8 procent niższe w dniu na 99,78 jenów, cofania od najmłodszych Maks. 101,05, a euro spadł o 0,7 procent do 131,39 versus wysokiego 132,47.
W stosunku do dolara, euro oddaliła się 0,1 procent od późnych New York do poziomu 1,3166 dolarów, podczas gdy dolar australijski zaawansowane 0,5 procent do 0,9220 dolarów.
Towary były głównie jędrniejsze dzięki miękkim dolara. Surowy US odbędzie się w pobliżu 16-miesięcznego szczytu 109,32 dolarów za baryłkę, a miedź zyskała 0,5 procent do 6,951 dolarów za tonę.
Japońskie akcje doprowadziły rynków azjatyckich w poniedziałek, a na krótko spadł po Jen premier Shinzo Abe otrzymał solidną platformę do dalszego jego agresywnego pchnięcie reflate trzeci na świecie największą gospodarkę.
Wielka wygrana dla Abe w niedzielnych wyborach do wyższej izby parlamentu oznaczało mógł teraz skoncentrować się na realizacji trudnych reform gospodarczych, “Third strzałek” jego “Abernomics” recepty do końca deflacji. Pozostałe dwie strzałki jest super-łatwe pieniężna oraz wydatki.

EU-Asia