Japońskie Abenomics te

Rząd Abe ma wkrótce zaproponować reformy, które pozwoliłyby bardziej elastyczny rynek pracy, wspierać imigracji, doprowadzić elektrowni jądrowych w tryb online i wyciągnąć więcej japońskich kobiet na rynku pracy.
Realizacja reform w odpowiednim czasie będzie wymagać ścisłej koordynacji z grupami interesu, trwałego wsparcia publicznego i zręczne manewrów politycznych przez rząd Abe.
Plan – dubbing Abenomics po jego architekt, premier Shinzo Abe – skoordynowane wydatków rządowych, centralne bodziec bankowego oraz strukturalnych reform gospodarczych.
Chodzi o to, że środki te podnoszą ceny i kończy 15 lat deflacji, co prowadzi do bardziej dynamicznego wzrostu dla światowej gospodarki trzecim co do wielkości.
Program przyczynił się do osłabienia jena i dramatycznie zwiększyło zyski eksporterów, jazdy indeks Nikkei przez dach w procesie.
Do ubiegłego tygodnia, to znaczy, gdy handel gracz niepewny. Nikkei jest teraz 13% off niedawnym wysoki i opublikował serię dramatycznych jedno-daydeclines.
Zmienność opuścił inwestorzy zastanawiają się, czy politycy mogą wyciągnąć ich wysokiej drutu akt unikając pułapek związanych z pobudza wzrost w kraju na świecie najbardziej zadłużonych.
Oto co Japonia stoi:
Dług
Japonia ma problem zadłużenia. Kraju Dług publiczny brutto przewiduje trafić 230% PKB do 2014 r., po latach deficytów budżetowych.
Ekonomiści ostrzegają, że Japonia będzie mądry, aby zaatakować swoich rosnących poziomów długu z podobnym zapałem przez wylęgu planu ciąć świadczenia socjalne i podatki w średnim okresie.
Ceny obligacji
Aby Abenomics do pracy, ceny obligacji mają zostać wysokie.
Bank Japonii jest obecnie zakup długoterminowego zadłużenia w szybkim klipu, mając nadzieję, że jego zakupy utrzyma rentowność długoterminowych niskie. Celem jest zachęcenie inwestorów do szukania gdzie indziej na wyższe zyski, wzór, który będzie zachęcać do inwestycji i doprowadzić do wzrostu gospodarczego.
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, na przykład, w dużej mierze ze względu na ich błogosławieństwo Abenomics. Ale obie organizacje twierdzą, Japonia musi działać szybko, aby kontrolować swoje zadłużenie.
“Brak konkretnych środków fiskalnych w celu obniżenia długu publicznego, lub opóźnienia wzrostu podatku konsumpcyjnego, może podnieść ryzyko wzrostu rentowności obligacji skarbowych, co naruszyłoby fiskalnej i stabilności sektora finansowego,” MFW powiedział w raporcie opublikowanym w zeszłym tydzień.
Realna gospodarka
Nikkei był najbardziej głośnych beneficjentem Abenomics, i jest wciąż około 30% w tym roku, pomimo ostatnich wahań.
Jednak nie jest jasne, że emocje są tłumaczenia na wszystkie części gospodarki. Płace są płaskie, natomiast sprzedaż detaliczna i inne wskaźniki wskaźniki nie zawiodła.
Podobne opowieści: Czy Abenomics działa?
Ekonomiści oczekują inflacji kopać w ciągu następnego roku – ale ceny nadal spadają, kontynuując tendencje deflacyjne trwałe w Japonii.
Podobne opowieści: 7 wielcy zwycięzcy w skoku Nikkei
Ale po kilku miesiącach stabilizacji, ceny obligacji spadły w ostatnim czasie. Rentowności 10-letnich japońskich obligacji rządowych trafić 1% pod koniec maja, najwyższy poziom od ponad roku.
Niektórzy ekonomiści twierdzą, że bank centralny realizuje sprzeczne cele. W banku pracuje do obniżenia stóp procentowych, to stara się również Gin inflację, trend, który powinien pchać ceny wyższe.
Sprawy w toku
Jeden filar Abenomics strategii, która nie została zrealizowana – reformy strukturalne – może okazać się najważniejszym w długim okresie. Ale coraz parlament do współpracy może okazać się trudne.
Dramatyczne porusza się w japońskiej rynkach akcji i obligacji w ostatnich dniach pojawiły się pytania dotyczące długoterminowej rentowności w kraju ambitnego planu naprawy gospodarczej.

EU-Asia