Japonská Abenomics dotyčné

Abeho vlády se očekává, že brzy navrhovat reformy, které by větší flexibilitu trhu práce, podporovat imigraci, aby jaderné elektrárny zpět do režimu online a čerpat více japonských žen do pracovního procesu.
Provádění reformy včas, bude vyžadovat úzkou spolupráci se zájmovými skupinami, trvalé podpory veřejnosti a obratným politickému manévrování ze strany vlády Abeho.
Plán – daboval Abenomics po jeho architekta, premiér Šinzó Abe – zahrnuje koordinované vládní výdaje, centrální banky podnět a strukturální ekonomické reformy.
Předpokládá se, že tato opatření budou tlačit ceny nahoru a na konci 15 let deflace, což vede k silnému růstu na světě třetí největší ekonomice.
Program pomohl oslabit chuť a výrazně zvýšila zisky vývozců, řidičský index Nikkei přes střechu v procesu.
Až do minulého týdne, to znamená, že při obchodování otočila trhané. Nikkei je nyní 13% z jeho současných vysokých a publikoval sérii dramatických jedno-daydeclines.
Volatilita opustil investory zajímá, zda politici mohou vytáhnout z jejich high-drát akt a zároveň se vyhýbat nástrahám spojených s urychlovat růst ve světové nejvíce zadlužené země.
Zde je to, co Japonsko čelí:
Dluh
Japonsko má problém dluhu. Země je hrubý veřejný dluh se předpokládá hit 230% HDP v roce 2014, po letech rozpočtových schodků.
Ekonomové upozorňují, že Japonsko by moudré, aby potíral jeho rostoucí zadlužení s podobným elánem šrafováním plán na snížení sociálních dávek a zvýšit daně ve střednědobém horizontu.
Ceny dluhopisů
Aby Abenomics pracovat, ceny dluhopisů musí zůstat vysoká.
Bank of Japan je v současné době nákup dlouhodobého dluhu na rychlou klip, doufat, že její nákupy udrží dlouhodobé výnosy nízké. Cílem je motivovat investory hledat jinde vyšších výnosů, vzor, ​​který bude podporovat investice a výsledkem ekonomického růstu.
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a Mezinárodní měnový fond, například velké míry vzhledem k jejich požehnání Abenomics. Obě organizace tvrdí, Japonsko musí jednat rychle ovládat svůj dluh.
“Nedostatek konkrétních daňových opatření, jak snížit veřejný dluh, nebo zpoždění zvýšení spotřebních daní, by mohlo zvýšit riziko růstu výnosů státních dluhopisů, který by mohl ohrozit fiskální a finanční stability sektoru,” uvedl MMF ve zprávě vydané minulý týden.
Reálná ekonomika
Nikkei byl nejvíce high-profil příjemcem Abenomics a je stále kolem 30%, v letošním roce i přes nedávné volatility.
Přesto to není jasné, že vzrušení je překládat do všech částí ekonomiky. Mzdy jsou ploché, zatímco maloobchodní tržby a další ukazatele ukazatele se nedokázal zapůsobit.
Související příběh: Je Abenomics práci?
Ekonomové očekávají, že inflace kopat v průběhu příštího roku -, ale ceny stále klesají, pokračuje přetrvávající deflační trend v Japonsku.
Související příběh: 7 velkými vítězi nárůstu Nikkei
Ale po několika měsících stability, ceny dluhopisů klesly v poslední době. Výnosy 10letých japonských státních dluhopisů hit 1% na konci května, což je nejvyšší úroveň za více než rok.
Někteří ekonomové říkají, že centrální banka sleduje zcela protichůdných cílů. Jako banka pracuje na nižší úrokové sazby, to se také snaží gin růst inflace, což je trend, který by měl tlačit ceny vyšší.
Nevyřízené záležitosti
Jeden pilíř Abenomics strategie, která nebyla provedena – strukturální reformy – by se mohlo ukázat, že je nejdůležitější v dlouhodobém horizontu. Ale dostat parlament spolupracovat se může ukázat jako obtížné.
Dramatické pohybuje v japonských dluhopisů a akcií na trzích v posledních dnech vyvolalo pochybnosti o dlouhodobé životaschopnosti země ambiciózní plán hospodářské obnovy.

EU-Asia