Japonská Abenomics dotknutej

Abeho vlády sa očakáva, že čoskoro navrhovať reformy, ktoré by väčšiu flexibilitu trhu práce, podporovať imigráciu, aby jadrové elektrárne späť do režimu online a čerpať viac japonských žien do pracovného procesu.
Realizácia reformy včas, bude vyžadovať úzku spoluprácu so záujmovými skupinami, trvalej podpory verejnosti a obratným politickému manévrovanie zo strany vlády Abeho.
Plán – daboval Abenomics po jeho architekta, premiér Šinzó Abe – zahŕňa koordinované vládne výdavky, centrálne banky podnet a štrukturálne ekonomické reformy.
Predpokladá sa, že tieto opatrenia budú tlačiť ceny nahor a na konci 15 rokov deflácie, čo vedie k silnému rastu na svete tretí najväčší ekonomike.
Program pomohol oslabiť chuť a výrazne zvýšila zisky vývozcov, vodičský index Nikkei cez strechu v procese.
Až do minulého týždňa, to znamená, že pri obchodovaní otočila trhané. Nikkei je teraz 13% z jeho súčasných vysokých a publikoval sériu dramatických jedno-daydeclines.
Volatilita opustil investorov zaujíma, či politici môžu vytiahnuť z ich high-drôt akt a zároveň sa vyhýbať nástrahám spojených s urýchľovať rast vo svetovej najviac zadlžené krajiny.
Tu je to, čo Japonsko čelí:
Dlh
Japonsko má problém dlhu. Zem je hrubý verejný dlh sa predpokladá hit 230% HDP v roku 2014 po rokoch rozpočtových deficitov.
Ekonómovia upozorňujú, že Japonsko by múdre, aby potieral jeho rastúce zadlženie s podobným elánom šrafovaním plán na zníženie sociálnych dávok a zvýšiť dane v strednodobom horizonte.
Ceny dlhopisov
Aby Abenomics pracovať, ceny dlhopisov musí zostať vysoká.
Bank of Japan je v súčasnej dobe nákup dlhodobého dlhu na rýchlu klip, dúfať, že jej nákupy udrží dlhodobé výnosy nízke. Cieľom je motivovať investorov hľadať inde vyšších výnosov, vzor, ​​ktorý bude podporovať investície a výsledkom ekonomického rastu.
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj a Medzinárodný menový fond, napríklad veľké miery vzhľadom k ich požehnanie Abenomics. Obe organizácie tvrdia, Japonsko musí konať rýchlo ovládať svoj dlh.
“Nedostatok konkrétnych daňových opatrení, ako znížiť verejný dlh, alebo oneskorenie zvýšenie spotrebných daní, by mohlo zvýšiť riziko rastu výnosov štátnych dlhopisov, ktorý by mohol ohroziť fiškálnej a finančnej stability sektora,” uviedol MMF v správe vydanej minulý týždeň.
Reálna ekonomika
Nikkei bol najviac high-profil príjemcom Abenomics a je stále okolo 30%, v tomto roku aj napriek nedávnej volatility.
Napriek tomu to nie je jasné, že vzrušenie je prekladať do všetkých častí ekonomiky. Mzdy sú ploché, zatiaľ čo maloobchodné tržby a ďalšie ukazovatele ukazovatele sa nedokázal zapôsobiť.
Súvisiace príbeh: Je Abenomics prácu?
Ekonómovia očakávajú, že inflácia kopať v priebehu budúceho roka -, ale ceny stále klesajú, pokračuje pretrvávajúce deflačné trend v Japonsku.
Súvisiace príbeh: 7 veľkými víťazmi nárastu Nikkei
Ale po niekoľkých mesiacoch stability, ceny dlhopisov klesli v poslednej dobe. Výnosy 10-ročných japonských štátnych dlhopisov hit 1% na konci mája, čo je najvyššia úroveň za viac ako rok.
Niektorí ekonómovia hovoria, že centrálna banka sleduje úplne protichodných cieľov. Ako banka pracuje na nižšie úrokové sadzby, to sa tiež snaží gin rast inflácie, čo je trend, ktorý by mal tlačiť ceny vyššie.
Nevyriešené záležitosti
Jeden pilier Abenomics stratégie, ktorá nebola vykonaná – štrukturálne reformy – by sa mohlo ukázať, že je najdôležitejšie v dlhodobom horizonte. Ale dostať parlament spolupracovať sa môže ukázať ako ťažké.
Dramatické pohybuje v japonských dlhopisov a akcií na trhoch v posledných dňoch vyvolalo pochybnosti o dlhodobej životaschopnosti krajiny ambiciózny plán hospodárskej obnovy.

EU-Asia