Japonija Biz nuotaikos tampa teigiamas

Silpnesnis jena ir kietųjų vidaus paklausa pagyvino už Japonijos gamintojų nuotaiką šešiems mėnesiams į ministro pirmininko Shinzo Abe didžiųjų pastangų kratytis pasaulyje trečia pagal dydį ekonomika iš defliacijos.
Japonijos ketvirtį Tankan paskelbtoje ataskaitoje pirmadienį, bankas parodė, kad pagrindinė priemonė verslo pasitikėjimo didelių gamintojų pakilo iki plius 4 iš minus 8 kovo mėnesį, pirmą kartą ji tapo teigiamas nuo rugsėjo 2011.
Likusi rodė J. Aba skatinimo programos poveikį, pradėjo dienas, kai jis pradėjo eiti pareigas gruodį, kuris paskatino ekonomistai Vyriausybės kanceliarijos ir Japonijos bankas nuosekliai kelti savo vertinimus ir perspektyvas ekonomikai. Duomenų praėjusią savaitę parodė, kad nacionalinis vartotojų kainų indeksas nustojo mažėti gegužę, o mažmeniniai pardavimai pakilo ir pramonės produkcija padidėjo per 18 mėnesių labiausiai.
Japonijos nuotaikos “visiškai pasikeitė”, sakė Ryoichi Nishizawa, 35 metų vyriausiasis Neo Karjera, įdarbinimo agentūra, kuri matė aštrių pick-up eismo per savo kavinė stiliaus konsultavimo centrus.
“Mes matome tvirtą atsigavimą vartoti stipresnis verslo perspektyvos ekonomikai pasireiškia didesniais vasaros premijų išmokėjimo”, sakė Naohiko Baba vyriausiasis ekonomistas “Goldman Sachs” Tokijuje, prieš pirmadienį paskelbtais duomenimis.
Tankan apklausa taip pat parodė, kad įmonės planuoja padidinti investicijas į turtą, įrenginių ir įrangos, įvyksiančias ateinančiais mėnesiais. Didelės įmonės visose pramonės šakose sakė, kad investicijos į pagrindinį kapitalą išaugs 5,5 proc fiskaliniais metais, kurie prasidėjo balandžio 1, ženklinimas ryškiausią Posūkis į pagrindinę priemonę pasitikėjimo, nes pirmąjį ketvirtį 2010 m.
Nuotaikos buvo geriau vienas didelis ne gamintojai taip pat su antrašte “difuzijos indeksas pakilo iki 12, nuo 6 kovo mėnesį. Indeksas apskaičiuojamas atimant įmonių procentą sakydamas verslo sąlygos yra blogai nuo sakydamas: jie yra geri.
Apklausa buvo atlikta gegužės pabaigos iki birželio pabaigos, esant padidintam finansų rinkų kintamumo laikotarpį. Tačiau tai rodo, kad 20 proc lašas Japonijos prekybos svertinį valiuta panaikino dvasias ne visų dydžių įmonėms, o beveik visose ekonomikos sektoriuose.
Tarp sektorių, apie kuriuos pranešta blogiau verslo sąlygas sauja, aštriausius smukimas buvo tose srityse, kurios remiasi vis brangių doleris pagrįstas importo, pavyzdžiui, naftos ir anglies produktus (jeigu indeksas nukrito 19 taškų), elektros ir dujų komunalinių paslaugų (minus 10 taškų) .

EU-Asia