İngiliz mucitler dünyanın ilk uçan bisiklet iddia

Uçan bisiklet mucitler şimdi destek throughKickstarter arıyoruz ve şu ana kadar yaklaşık olarak 78.000 $ hedef onda artırdı. Eylem Paravelo bir film Youtube’da görülebilir.
Eh, şimdi fantezi Paravelo uçan bisiklet icadı ile gerçek olabilir.
Uçuş meraklıları, John Foden, 37, ve Yannick Read, 42, bir çift iki tekerlekli bisiklet geliştirdiler – XploreAir Paravelo vaftiz – bir uçak dönüşür ki. İngiliz mucitler bu dünyanın ilk tam fonksiyonlu uçan bisiklet olduğunu söylüyorlar.
Makine 4.000 metre kadar yüksekliklerde ulaşan, yolda saatte en fazla 15 kilometre hız ve havada saatte 25 mil hızla seyahat edebilirsiniz.
“Bisiklet ve Paravelo ruhu geri aldı olan motorlu uçuş doğum arasında gerçek bir bağlantı var bu yüzden Wright kardeşler eski bisiklet mekaniği vardı,” diye yaratıcısı John Foden diyor.
Eğer “E.T.” bu sahneyi hatırlıyor musunuz çocuklar BMXs üzerinde uçup? nerede Gördükten sonra, siz de evinizin üzerinde ve ay geçmiş, sokakta bisiklet pedal istedin?
Foden ve okuyun $ 16,000 de Paravelo şehir içi uçuş hobi hitap, ve aynı zamanda bir olarak yararlı olabilir inanıyorum umuyoruz “orman korucular ve sınır devriyeleri için uygun maliyetli hava keşif aracı.”
Uçan bisiklet dev fan, mekanizma motoru için yakıt ve esnek katlanabilir kanat evler hafif römork, bağlı geleneksel bir bisiklet gibi görünüyor. Gövde ve bisiklet hem uçak alüminyum yapılır.
Bisiklet şehir içi kullanım için römork bağlantısı kesilmiş olabilir, o rıhtım kalkış için bir ‘para-trike’ oluşturmak için. Uçmak için, bisiklet ve römork, birbirine bağlanmış olan kanat açılacağı ve elektrikli marş biyoyakıt ile çalışan 249cc motoru patlar. Yorgun Tour de France rakip özellikle zor tepe tırmanma alarak önce bu seçeneği dikkate almak isteyebilirsiniz.
Paravelo kalkış için engel açık zemin boyunca uzanan, ihtiyacı var. Hava sonra, üç saat boyunca havada kalabilir. Bir kere havada var, uçan bisiklet mucitler bir geleneksel fan destekli yamaç paraşütü gibi kontrol söylüyorlar.
Fan aynı zamanda konut tamamen ayrılmış olması ve geri doğrudan sarılı olabilir. ABD ve İngiltere dahil olmak üzere – – Bu gibi yıpranmış, herhangi bir lisans pek çok ülkede bu uçmak için gereklidir ancak Amerika Birleşik Devletleri Powered Yamaç Paraşütü Derneği şiddetle uygun eğitim önerir.
Daha önce yapmış sürece Yani, yeni Paravelo en yakın uçurumdan atlama önerilmez.
Okuyun: Yüksek okul genç tek kişilik denizaltı inşa
Bisiklet toplu taşıma alınacak kadar küçük ve tüm araç garajda istiflenmesi veya merdivenlerden yukarı taşıdı ve evde saklanabilir.
Foden çocukluğundan beri o ve okuyun her zaman uçan bisiklet inşa etmek istemişti söylüyor.
“Biz Sopwith Havacılık Şirket doğum yeri iki dakika yürüme mesafesinde, Londra’nın eteklerinde, Kingston-upon-Thames yaşamak – bir İngiliz uçak şirketi bu I. Dünya Savaşı’nda Kraliyet Hava Kuvvetleri için Sopwith Camel dahil olmak üzere dahili uçak , “dedi. “Biz çocukluk bisiklet sürme ve uçuş hayal geçirdi.”

EU-Asia