Hiszpański bezrobocia spadnie po raz pierwszy od dwóch lat

Około połowa z blisko sześciu milionów z pracy w Hiszpanii nie przeprowadziła ofertę na więcej niż rok, a liczba domów z nikim w pracy wynosiła 1.800.000, dane wykazały.
Po dekadzie powyżej średniego wzrostu gospodarczego, długotrwała recesja skłoniło setki tysięcy do opuszczenia kraju w 2012 roku, w tym imigrantów powracających do domu i Hiszpanów w poszukiwaniu pracy gdzie indziej.
“Prawie wszyscy poprawy widzieliśmy dzisiaj, pod względem liczby osób pracujących i stopa bezrobocia, wynika z czynników sezonowych,” Anioł Laborda, ekonomista myśleć Funcas zbiornika, powiedział.
Bank centralny poinformował we wtorek, że gospodarka skurczyła się zaledwie 0,1 procent kwartał do kwartału w okresie od kwietnia do czerwca, oferując pewne wsparcie do rządu, który opowiadał się perspektyw wyjścia z recesji, jak tylko bieżącego kwartału.
Jednak zdaniem wielu ekonomistów w kraju dwa lata spadek, drugi w ciągu trzech lat, jest mało prawdopodobne, aby dojść do końca tego roku
Głównym czynnikiem tego względu bardziej pesymistyczny jest stopa bezrobocia, która wzrosła od bańki na rynku nieruchomości pękła w 2008 roku, z pewnymi 3800000 osób przystępujących bezrobotnych linii od pierwszego kwartału tego roku.
Rachunki turystycznej około 10 procent produktu krajowego brutto, hiszpańskiej i ma być silny w tym roku jak gotówki Europejczycy szukają budżet wakacje z dala od Egiptu i innych bliskowschodnich konfliktami Wschodnich.
“Mimo, że dane wyrównane sezonowo nawet lepiej, niż się spodziewaliśmy, co jest zgodne z prognozami poprawy gospodarczej przez Bank Hiszpanii na początku tygodnia,” Laborda dodał.
Czwartkowy spadek bezrobocia był nieoczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters, którzy przewidują niewielki wzrost.
Ale lepsze ciała maski głęboki problem strukturalny – że z długotrwałego bezrobocia.
Stopa bezrobocia w Hiszpanii niespodziewanie spadła po raz pierwszy od dwóch lat w drugim kwartale, dodając wagę do Rządu, że najgorsze z kryzysu gospodarczego kraju może być ponad.
Strong sezon turystyczny pomógł bezrobocie spadek do 26,3 procent z 27,2 procent w pierwszym kwartale, Narodowy Instytut Statystyki poinformował w czwartek,
To lewy 5980000 ludzi z pracy – znacznie większą część populacji, że każdy inny kraj strefy euro bar Grecja – ale spadek był pierwszym od tego samego okresu 2011 roku.

EU-Asia