Hiina suunatud vari pankurid

Aga Williams ütles ka, et puudub teatis keskpank oli tülikas.
“Enamuse standardite käitumist Rahvavabariigi Bank viimase paari nädala jooksul olnud erakordselt hoolimatu,” ütles ta. “See ei ole sekkuda pankadevahelise määra tembitud äärmuslike tasemete, kuigi neil on vahendeid, et seda teha, ja ta pakkus mingit selgitust oma tegevusetust.”
Viimastel aastatel on vari pangad on nikerdatud niši kaubanduse Hiinas. Nad pakuvad laenud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis on ignoreerinud suur riigimeedia pangad. Sageli laenude pakitakse ja müüakse investoritele otsivad kõrgemat tootlust.
Paljudel juhtudel vari laenuandjad väärtuslikku teenust – pakkudes kapitali run-of-the-mill projekte, mis muidu lähevad rahastamata.
See ei ole väike operatsioon. Varipangandussektorisse täpne kohas on teadmata, kuid Fitch reitinguagentuur hindab oma suurus on saavutanud umbes 60% Hiina SKTst.
Aga Peking on nüüd mures, et krediidi muutub ebaefektiivne, kus üha enam domineerib reguleerimata laenuandjate ja jõuda skaala, kus see võiks SAP kasvu.
Võimaldades määr tõuseb, on keskpangal märku, et ajastu lihtne krediidi – mis on aidanud ergutada vari pangad – on möödas.
Keskpanga eelmisel nädalal lubatud kiirus, millega Hiina pangad laenavad üksteisele rekordilise üle 13%. Teine oluline meede raha pangandussüsteemi – seitsmepäevase “repo määra” – saavutas 25%.
Mõned selgust tekkinud nädalavahetusel, kui ametlik riiklik meedia teatas, et Hiina varipangandus oli tõepoolest keskpanga seatud.
“See ei ole, et seal ei ole raha,” Xinhua kommentaaris öelnud. “See, et raha ei ole õiges kohas.”
Seotud lugu: Hiinas natuke rahaline kaos on just fine
Otsus mitte hüpata ja lükake alla laenuintresse finantsasutuste peetakse viis sundida neid tagasi saada traditsioonilistele pangateenustele. Pekingis oli hiljuti hoiatusi kallaste vältida riskantseid laene ja liigne laienemine krediiti.
Keskpank murdis oma vaikus esmaspäeval, mis näitab, et selle karm ravim tõenäoliselt jätkub.
“Kommertspangad peavad pöörama tähelepanu likviidsust turul ja peavad tugevdama oma analüüsi ja prognoosi mõjutavad tegurid likviidsust,” keskpanga ütles teadmiseks postitatud esmaspäev kuid aasta 17. juunil.
Seotud lugu: Kas Hiina võlg: kriis tegemisel?
Pank välja pärast metsikut kauplemispäeva teisipäeval, läheb nii kaugele, et pidada pressikonverents ja anda lubadus hoida laenuintressid mõistlikul tasemel.
Mark Williams, peatoimetaja Aasia majandusteadlane Capital Economics, ütles uurimistöö teadmiseks esmaspäeval, et keskpanga jõupingutusi ohjeldada krediidi oli tugevaim märk veel, et Hiina juhtkond on “valmis kannatama lühiajaline majanduslik valu kui vaja saavutada jätkusuutlik kasv . ”
Valitsuse mure on see, et laenamine on kasvanud liiga suur, liiga kiiresti, ja ta loodab kõrgem on piiravad, et laienemine. Samal ajal, hirm investorite seas on, et laenamise haarangu võib aeglustada majandust oodatust enam.
Tavaolukorras keskpank liikunud kiiresti likviidsust ja madalamaid hindu. Aga pank seisis käed rüpes, sest investorid kasvas üha närviline üle panga tegevusetus ja vähene juhendamine. Rahutus väljendub aktsiaturud, mis olid hoobi kui intressimäärad tõusid.

EU-Asia