Hiina laenusurve spooks turgudel

Aga 10000000000000 jüaani võrra mai lõpus, et eeldab järsku langust uute laenude teisel poolel.
“See krediidi aeglustumine loob veelgi pidurdama majanduskasvu, mis on aeglustumas pidevalt algusest 2010,” Fitch ütles.
Keskpank ei ole kommenteerinud sel nädalal, kuid Hiina valitsus ütles kolmapäeval oleks säilitada mõistlik rahapoliitiline ohjeldada uue krediitkaardi autoriseerimata ehitusprojektide tööstuste üle võimsust.
Ja nagu näha sel nädalal muret maailma suuruselt teine ​​majandus võib vurama investoritele kogu.
Rahvavabariigi Bank of China, mis jääb kõvasti üle pangandussüsteemi, on võttes karm kooskõlas Hiina laenuandjad. Ta keeldus süstida sularaha finantssüsteemi varem sel nädalal vaatamata hüppeline lühiajalise laenu võtmise kulud ja tõendid, et majandus on aeglustumas.
Hiina majanduskasv libises 7,8% eelmisel aastal. Valitsuse eesmärgiks on sel aastal 7,5%. Aga oht pettumus kasvab ja koos sellega väljavaated nõrgem oodatust taastumist maailmamajanduses.
HSBC, mis läbivad tema Hiina prognoosi 7,4% sel nädalal, ütles ta uskus Peking ei tegutse, et stimuleerida majandust, kui kasv oli pealkirja 7%.
Oma pakkumise kontrollida tõusmas kinnisvarahinnad ja pea maha krediidi mull, et Hiina valitsus võivad sattuda sädemeid laenuraha ja aeglane majanduskasv on oodatust suuremad.
Mis Föderaalreserv tõenäoliselt alustada lõpetamise alla oma võlakirjade ostu programm enne aasta lõppu, analüütikud Nomura usuvad Hiina võtab stand nüüd vältida tarnimist kaks löögid üheaegselt.
Fitch Ratings selts, mis hoiatas aprillis umbes ülemäärase võlataseme, ütles reedel ta välja arvutanud, et laenukasv oleks kokku 18000000000000 jüaani ($ 2900000000000) tänavu samale tasemele 2011 ja 2012, kui asutused säilitavad oma praeguse hoiaku.
Kiirus, millega Hiina pangad laenavad üksteisele üleöö rekordilise üle 13% sel nädalal langes 8,5% reedel. Teine oluline meede raha pangandussüsteemi – 7-päevane “repo määra” – tabas 25% neljapäeval, vähenes järsult reedel.
Seal olid mõned aruanded reedel, et keskpank on võtnud meetmeid, et leevendada laenamise kuid määr on jätkuvalt palju suurem normaalne tase.
Selgitused selle raha prõks erineda. Kuid Hiina jälgijatele nõus, et riigi keskpanga kõvakäelise kajastab Pekingi soov panna reform enne kasv lähiajal ja mõõdukas laenamist oma kasvava “varipangandus” sektoris.
“Usume, et hiljutine tegevus poolt Rahvavabariigi Bank of China peegeldab valitsuse otsustavust agressiivne tegevus, mis sisaldab rahalisi riske,” ütles Nomura ökonomist Zhiwei Zhang.
Rahvusvahelise Valuutafondi viimase kuu jooksul vähendanud oma kasvuprognoosi Hiina 7,75%, tõstes muret kiire kasvuga krediidiasutuste ja ülekuulamistel kvaliteedi laenuvõtjate ja nende võimet maksta tagasi laene.
Seotud: Hiina võlg: kriis tegemisel?
Analüütikud muretsevad, et uue laenu ei ole tõlkimise kasv ja domineerivad üha reguleerimata ettevõtjad nagu usaldus ettevõtted, väärtpaberidiileritelt ja maa ettevõtjad, mis moodustavad varipangandus.
Oht, et raha prõks käivitab täiemahuline finantskriis on õhuke, sest tohutute ressursside Hiina valitsus. Aga ettevõtete tulu kannatab rahastamise kulud tõusevad, ja mõned ettevõtted osutub maksejõuetuks.
“Usume, et turud muretsema aeglustumine, kuid võtab aega, et saada entusiastlikud väljavaateid reform,” märkis HSBC strateegid Garry Evans ja Herald van der Linde, alandamise Hiina aktsiad on neutraalne ülekaalulised.
Shanghai Composite ja Hongkongi Hang Seng nii suletud umbes 0,5% madalam reede ja on kaotanud 8,6% ja 10,6% võrra, kuna aasta alguses võrreldes kasvu umbes 11% USA aktsiad.

EU-Asia