Hava kirliliği her yıl milyonlarca öldürür

Ama hava kirliliği izlemek için teknoloji her zaman geliştirmektedir, Roland Leigh, Leicester İngiltere’nin Üniversitesi’nden bir hava kalitesi bilim adamı diyor.
Okuyun: Supersized kısımları toprak maliyet nasıl
“Tarihsel olarak, hava kalitesi ölçüm ve mekansal yönetmek için denedim çok şey -. Ortalama hava kalitesi ne toplam şehri dikkate şimdi bizimle hava kalitesi dağılımı yönetmesine izin sistemleri için alıyorsanız ne insanlar insanların ne yaptığını ve nerede bilgi, “Leigh CNN söyledi.
Geliştirilmiş veri duyarlı bireyler (genç, astım hastaları, yaşlılar) maruz kalma yönetmenize yardımcı olabilir, diyor. Ama o daha iyi hava kalitesi için yol uzun bir olabilir kabul ediyor.
“Biz kentsel ortamda bizim taşıma sistemleri tarafından emisyon maruz olsun gerçeği ile uzlaşmak var. Taşıma sistemi gereklidir ve şu anda kullanım noktasında kirlilik yayan değil hiçbir ekonomik olarak yolu yoktur bu.
“Ya daha akıllıca bu emisyon ve pozlama yönetmek zorunda ya da teknolojileri bizim araba değiştirmeniz gerekir.”
Doğu Asya araştırmacılar ozon kirliliği PM2.5 kirliliği ve 203.000 her yıl erken ölüyor bir milyondan fazla kişi tahmin ile en kötü etkilenen alandır.
Okuyun: Haiti için Kentsel vaha
Hindistan, ortalama, ince parçacık ve ozon muhasebe için bir tahmini 397.000 ölüm ile 118.000 ikinci en yüksek hava kirliliği ölüm oranları vardır.
Sonraki PM2.5 ve 33.300 den 158.000 ölümlerin ortalama ozon atfedilen tahmin ediyor Güneydoğu Asya geliyor.
Kuzey Amerika’da ozon ile ilgili ince parçacık ve 34.400 den 43.000 ölümlerin ortalama varken Avrupa Kesirli az PM2.5 ölüm (154.000, ortalama) ve ozon ile ilgili 32,800 erken ölümler vardır.
West ve arkadaşları PM2.5 konsantrasyonları ve ozon kirletici tahmin etmek için küresel atmosfer kimyası iklim modelleri bir topluluk kullanılır.
Çalışmada ayrıca sanayi öncesi kez (1850) ile 2000 yılından itibaren iklim modelleri karşılaştırarak, hava kirliliği kötüleşen iklim değişikliğinin etkileri araştırıldı.
“Çok az sayıda çalışma hava kalitesi ve sağlığı üzerinde son iklim değişikliğinin etkilerini tahmin etmek için çalıştılar. Biz geçmişte iklim değişikliğinin etkileri hava kirliliğinin genel etkisi çok küçük bir bileşeni olması muhtemeldir bulundu,” Batı, yardımcı dedi Chapel Hill Kuzey Carolina Üniversitesi’nde Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü’nde profesör.
“Geleceğe İleriye dönük olarak, iklim değişikliği daha ağır olacaktır ve hava kirliliği üzerinde daha büyük etkileri olabilir.”
Okuyun: Kentsel yenilebilir bahçe yükselişi
Ince partikül madde (toz, is, duman ve sıvı damlacıkları) çapı en az 2,5 mikrometre olarak sınıflandırılır. Kanser ve diğer solunum yolu hastalıkları neden akciğerlerde derin Köşkü çünkü ABD Çevre göre, insan sağlığı için özellikle tehlikelidir Koruma Ajansı.
Yer seviyesinde ozon güneş ışığı varlığında azot oksitler ve uçucu organik bileşikler (VOC) arasında kimyasal reaksiyonlar tarafından oluşturulur, EPA söylüyorlar.
Araştırma dünyada hava kirliliğinin insan ve ekonomik etkileri de ortaya kanıtların giderek artan vücut ekler.
Okuyun: aile tarımı yoksulluğu tarihe yapabilir miyim?
İngiliz tıp dergisinde yayınlanan yeni bir rapor, Lancet hava kirliliği yüksek olduğunda kalp yetmezliği insidansı yükselir bulundu. İngiliz Kalp Vakfı tarafından finanse edilen araştırma, PM2.5 bir azalma kalp nedeniyle hastaneye yatış azaltabilir sonucuna yılda bir milyar dolar üçte tasarrufu ABD’de hatası.
Kuzey Çin’de Bilimler vurgulanan hava kirliliği sorunlarından National Academy of Proceedings yayınlanan bir başka çalışmada, öne yaşam süresi beş-ve-bir buçuk yıl alçaltılmış olabilirdi.
Hatta Avrupa Birliği’nde, hava kirliliği Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre yaşam beklentisi kapalı oldukça büyük bir 8,6 aylık yığın alır.
Iki milyondan fazla kişi yeni bir araştırmaya göre, dış hava kirliliğinin etkilerinden her yıl ölüyor.
Bir başka 470.000 ozon kirliliği insan kaynaklı artışlar sonucunda yıllık öldürüldü ise yaklaşık 2,1 milyon ölüm ince partikül madde (PM 2.5) antropojenik artar kaynaklanır.
Derginin ofEnvironmental Araştırma Mektupları yayımlanan çalışmanın yazarlarından söyledi: “Açık hava kirliliği önemli bir sorun ve sağlık için en önemli çevresel risk faktörleri arasında yer almaktadır.”

EU-Asia