Google walczy aby gag NSA

Google również o zdolność do akcji liczbę kont użytkowników związanych z tymi tajnymi wniosków o dane. Spółka twierdziła, że ​​aby gag zakazu ich ujawnienie jest naruszenie jego prawa do wolności słowa.
Petycja jest mniej niż dwa tygodnie po The Guardian i The Washington Post ujawnił Agencji Bezpieczeństwa Narodowego programu nadzoru zwaną Prism. Wyciekły dokumenty powiedział NSA został monitorowania danych z dziewięciu największych amerykańskich firm, w tym Google, Apple (AAPL, Fortune 500) i Microsoft (MSFT, Fortune 500), w celu zebrania danych na temat zagranicznych targets.Google wywiadu twierdzi, że te i inne doniesienia o Prism były “wprowadzające w błąd” i “mischaracterized zakresu” programu – szczególnie, że są wprowadzani w błąd opinii publicznej, że rząd ma carte blanche na snoop na jego użytkowników. Firma publicznie zaprzeczył, że rząd ma możliwości, by wykorzystać bezpośrednio na swoich serwerach, a Google mówi, że chce usunąć zapis o zakresie takich wniosków.
Zobacz dokument sądowy o Google
“Reputacja firmy Google i zostały poszkodowane przez fałszywe lub wprowadzające w błąd doniesienia w mediach, i Google użytkownicy zaniepokojony zarzutami”, poinformowała spółka w jego zgłoszenia. “Google musi reagować na takie roszczenia z więcej niż ogólniki”.
Departament Obrony USA nie od razu odpowiedział na prośbę o komentarz. Reprezentatywne dla NSA wskazał wcześniej publikowanych wypowiedzi na temat Prism, ale nie komentować petycji Google specjalnie.
Niektóre oglądane petycję Google jako fortel do wygrania na opinię publiczną.
“Chociaż cieszę Google zakwestionował knebel FISA, pozew jest tani sposób dostać jakiś pozytywny PR po 2 tygodniach okropnym prasy,” Twitterze Christopher Soghoian, technolog i analityk w amerykańskiej polityce Unii Wolności Obywatelskich.
Niedawno rząd uznał, że firmy mogą zawierać liczbę wniosków nadzoru w dwumeczu z innych wniosków rządowych danych, w tym karnych wnioski federalnymi, stanowymi i lokalnymi władzami. Kilku konkurentów Google skorzystał z okazji, w tym Microsoft, Facebook (FB), Apple i Yahoo (YHOO, Fortune 500).
W ciągu ostatnich kilku lat, firma Google opublikowała “Sprawozdanie w sprawie przejrzystości”, która zawiera liczbę wniosków o dane użytkownika otrzymane od agencji rządowych, jako całości. Ale firma chce uzyskać bardziej szczegółowe przez wyrwanie się “łączne liczby krajowych wniosków bezpieczeństwa” oddzielnie.
“Myli krajowych wniosków zabezpieczeń wraz z kryminalnymi wniosków byłby krok wstecz dla Google i naszych użytkowników,” rzeczniczka Google w oświadczeniu.
Wcześniej we wtorek, Yahoo powiedział, że otrzymał między 12.000 a 13.000 wniosków o dane użytkownika z amerykańskich agencji ochrony porządku publicznego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Apple powiedział poniedziałek, że otrzymała aż 5000 wniosków, podczas gdy Facebook (FB) otrzymał około 10.000 wniosków w drugiej połowie 2012.
Google złożyła do sądu Wtorek wymagających być dozwolone w celu wymiany informacji na temat programów nadzoru rządu ze społeczeństwem.
W pierwszym zarzucie Zmiana złożonej skrytej Foreign Intelligence Surveillance Court USA Google (GOOG, Fortune 500) zapytał, że sąd pozwolił ujawnić zakres nowo odkrytej “Prism” programu.

EU-Asia