Google bojuje NSA roubík, aby

Google tiež požiadal o schopnosť zdieľať počte užívateľských účtov v súvislosti s týmito tajnými požiadavky na dáta. Spoločnosť tvrdila, že roubík, aby blokovanie také uverejnenie je porušením jej práva na slobodu prejavu.
Petícia je menej ako dva týždne po tom, The Guardian a The Washington Post odhalil National Security Agency program dohľadu známy ako Prism. Uniknuté dokumenty povedal, že NSA monitoruje dáta z deviatich veľkých amerických firiem, vrátane Google, Apple (AAPL, Fortune 500) a Microsoft (MSFT, Fortune 500), v snahe zhromažďovať údaje o cudzích spravodajských targets.Google tvrdí, že ty a ďalšie správy o Prism boli “zavádzajúce” a “rozsah” mischaracterized programu – konkrétne, že omyl verejnosť k presvedčeniu, že vláda má voľnú ruku sliedenie na jeho užívateľa. Spoločnosť verejne poprel, že vláda má schopnosť preniknúť priamo do svojich serveroch a Google hovorí, že chce vymazať záznam o rozsahu týchto žiadostí.
Pozri Google súdu dokument tu
“Google povesť a podnikania bol poškodený falošných alebo zavádzajúcich správ v médiách, a Google je užívatelia znepokojený obvineniami,” uviedla spoločnosť vo svojom podaní. “Google musí reagovať na takéto pohľadávky s viac než všeobecnosti.”
Americké ministerstvo obrany však okamžite reagovať na žiadosť o komentár. Zástupca NSA ukázal skôr publikovaných údajov o Prism, ale nechcel komentovať petičný Google špecificky.
Niektoré zobrazené Google petíciu ako trik, ako získať verejnosť.
“Hoci som potešený Google vyzval roubík FISA, súd je lacný spôsob, ako získať nejaké pozitívne PR po 2 týždňoch strašného tlače,” tweeted Christopher Soghoian, technológ a analytik na americkom únie občianskych slobôd.
Vláda nedávno rozhodol, že firmy môžu zahŕňať počet kontrolných požiadaviek v súhrne s ostatnými vládnymi žiadosťou o údaje, vrátane trestných žiadostí od federálnych, štátnych a miestnych orgánov. Niekoľko pretekárov Google po tej príležitosti skočil, vrátane spoločností Microsoft, Facebook (FB), Apple a Yahoo (YHOO, Fortune 500).
Za posledných niekoľko rokov, Google vydala “správu o transparentnosti”, ktorá zahŕňa počet žiadostí užívateľských údajov, ktoré získava z vládnych agentúr ako celku. Ale spoločnosť sa chce dostať konkrétnejšie by vypadla z “celkové počty národných bezpečnostných požiadaviek” oddelene.
“Poriadny národné bezpečnostné požiadavky spolu s trestným žiadosťou by bola krokom späť pre Google a našich užívateľov,” uviedla hovorkyňa Google v vyhlásení.
Predtým v utorok, Yahoo povedal, že dostal medzi 12.000 a 13.000 žiadostí o používateľské dáta z amerických agentúr presadzovania práva v posledných šiestich mesiacoch. Apple pondelok povedal, že dostala toľko ako 5000 žiadostí, zatiaľ čo Facebook (FB) dostala asi 10.000 žiadostí v druhej polovici roka 2012.
Google podala na súd žalobu utorok náročné malo byť povolené zdieľanie informácií o vládnych programov dohľadu s verejnosťou.
V Prvého dodatku dôvodu podanej tajného amerického zahraničného súdu Intelligence Surveillance, Google (GOOG, Fortune 500) požiadal, aby súd nechal zverejniť rozsah novo objaveného “Prism” program.

EU-Asia