frugal novatori Indijā

Priya Mani, projektu vadītājs Frugal Digital, saka, ka ir daudz ko mācīties no “domāt par to, kā jūs varat sacirst ikdienas Castaway objektiem.” Projekti organizācija darbojas kopā ar Indijas izgudrotāji jau devuši produktus, kas tiek izmantoti visā Indijā šodien, tai skaitā klases projektoru darināts no repurposed mobilā telefona sastāvdaļām un zemu izmaksu veselības pārbaudes instruments, kas no vecās modinātājs.
Viens jaunais uzņēmējs, Mansukhbhai Pradžāpati, zaudējis visu, bet konstatēja, inovatīvu veidu, lai saņemtu atpakaļ uz kājām. Pradžāpati paredzēti zemu izmaksu māla ledusskapi, kas vajadzīga ne elektrību un turpināja darboties, ja lielu katastrofu vai zust samaņa, piemēram, vienu, kas izpostīja savu ciematu.
“General Electric ir parādījusi ar savu tagad slaveno ultra-zemu izmaksu EKG mašīna, kas ir Rietumu tirgus attiecībā uz produktiem, kuri nav dzimuši no Indijas veselības aprūpes tirgus ierobežojumiem. Tas liek starptautiskajiem domāt par to, kā savus esošos investīciju intensīvas modeļi inovācijas var saskarties neizbēgami pieaug konkurence ar Indijas un Ķīnas starptautiskajiem. ”
Lasīt: nākotne transportam ir self-braukšanas automašīnas
Tāpēc pārsteidzoša ir par frugal inovācijas tendence kļūt, ka pagājušajā gadā Valsts dotācijas zinātnei, tehnoloģijām un mākslai (Nesta), neatkarīga labdarības Lielbritānijā, sagatavoja un publicēja nozīmīgu pētniecības papīra par parādību.
Raksta avīze “taupīgs inovācija ir izplatīta visā Indijas sistēmas: No … centieniem crowdsource narkotiku atklāšanas virza valstu laboratorijās, lai Bharti Airtel pieeju samazinot izmaksas par mobilo telefonu zvaniem, uz Keralan pieeju paliatīvajā aprūpē, kas nodrošina pieeju, lai atbalstītu beigās dzīves tūkstošiem kādā neesošu formālu veselības aprūpi. ”
Priekšplānā frugal inovāciju kustība ir profesors Anil Gupta, kurš, par pēdējo 20 gadu laikā ir bijusi ceļojumā visā Indijā, kas meklē vietējo izgudrotāju, kuru radošums ir bijusi pozitīva ietekme uz lauku nabadzības. 1989, Gupta nodibināja Medus Bee tīkls, organizācija, kas atklāj reālajām izgudrotājus, un palīdz radīt savus izgudrojumus visā pasaulē.
“Man ir walked apmēram 4000 kilometrus pēdējo 12 gadu laikā,” saka Gupta. “Es esmu mēģinājis, lai kartētu cilvēku prātus, kuri rada visā valstī.”
Lasīt: vidusskola teen būvē viena cilvēka zemūdeni
Gupta ceļojums ir ievedis saskarē ar izgudrotājiem, kuri ir risināt kopīgas problēmas frugal veidos, izmantojot tradicionālās zināšanas un viegli pieejami materiāli.
Ar savu skaitīšanai, Gupta uzskata, ka medus bišu tīkls ir palīdzējis atklāt vairāk nekā 25.000 jaunus izgudrojumus, tostarp motociklu uzstādīts kultūru smidzinātāju, ir par kāpšanas koku ierīci, amfībijas tipa velosipēdu un vēja powered apūdeņošanas sistēmu.
Kirsten Bound, autors Nesta ziņojumu, saka: “taupīgs inovācija ir visu par radot labumu no ierobežojumu. Saskaroties ar ierobežotiem resursiem un institucionālo tukšumu, frugal novatori izstrādā radikāli jaunus risinājumus problēmām. Tas nav tikai par to, ka lietas lētāk, bet labāk, piemērotāka un pielāgojamiem. Tas ietver piesaistot pieejamos resursus, jaunus veidus, samazinot vai atkārtoti izmantojot atkritumus vai pat pārdomāt visu sistēmu ap produktu vai pakalpojumu. ”
Mansukhbhai Patel, Gujerati lauksaimnieks izstrādājusi tieši šādu produktu. Picking kokvilnas Gujarat ir rokasgrāmata uzdevums, kas agrāk bieži ir veikušas bērniem. In a bid, lai samazinātu ar to saistīto darbu, Patel izgudroja kokvilnas noņemšanas mašīna, ko var darbināt ar vienu personu. Profesors Gupta uzskata, ka izgudrojums ir palīdzējusi ievērojami samazināt bērnu darbu reģionā.
Taupīgs Digital, pētnieku grupa, ko vada Kopenhāgenas institūta mijiedarbības dizains, kuras mērķis ir veicināt tieši šāda veida izgudrojumu. Grupa vada projektu kopā ar Indijas izgudrotājiem, lai izveidotu lētu, “hackable” ierīcēm, kā risināt ilgstošu problēmu visā subkontinentā.

Bet Mani uzskata, ka darbs tiek darīts ar frugal novatoru Indijā vēl ir nozīmīga starptautiska ietekme: “. Cilvēki domāja, ka mēs bijām pilnīgi rieksti mēģina radīt kaut ko jaunu no vecās daļas”
Bound uzskata, ka taupīgs inovāciju un repurposing tehnoloģiju prakses filozofiju varētu piemērot visā pasaulē. “Frugal inovācijas, kas nāk no Indijas varētu būt būtiska ietekme uz pārējo pasauli” saka Bound.
Pradžāpati izgudrojums ir daļa no pieaugoša tendence Indijā, kas ir kļuvusi zināma kā “vienkāršs inovācijas” – zem-the-radara visā valstī izgudrotāju izstrādājot zemu izmaksu risinājumus vietējām problēmām, kas bieži vien sedz no nepieciešamības, izmantojot ekskluzīvs tehnoloģijas, par to pašu radīšanu.

EU-Asia