Fortescue widzi swoje koszty spada jak Chiny kupują więcej rudy żelaza

Jeden potencjalny nabywca, Australijska szyna Aurizon Holdings Ltd, która chce rozszerzyć swoją działalność ciągnięcia na węgiel obejmują rudy żelaza, oświadczył publicznie, że nie jest zainteresowany mniejszościowe udziały w TPI.
Istnieją spekulacje, że chińscy producenci stali mogą być zainteresowani, chociaż żaden z nich nie wystąpi. Fortescue drugim co do wielkości akcjonariuszem jest stalowa grupa Hunan Valin Iron and Steel Group Co Ltd.
“Będziemy kontynuować tej sprzedaży pod warunkiem, możemy uzyskać pełną wartość rynkową w warunkach, które pozwalają nam na kontynuację działania naszego łańcucha dostaw skutecznie i swobodnie,” Dyrektor Naczelny Nev Moc powiedział dziennikarzom.
Komentarze pochodzą od danych firmy kwartale pokazuje Fortescue czerwca jest rozkręceniu produkcji rudy żelaza szybciej niż oczekiwano i obniżenie kosztów i nakładów inwestycyjnych, co sugeruje, może to już nie być pod presją, aby sprzedać udziały w celu spłacenia zadłużenia.
“Jesteśmy już w bardzo silnym na całym świecie z punktu widzenia kosztów i skupiamy się na oszczędności i opłacalność nadal spychać w dół, że krzywa,” Power powiedział.
Cena rudy żelaza wzrosła o 4 procent w zeszłym tygodniu i jest się do tej pory 13 procent w lipcu, kierując się do swojej najlepszej miesiące od grudnia. Referencyjna cena spot <. Io62-cn> wyniosła 131,50 dolarów za tonę.
Moc powiedział Fortescue miał podwyższenie jego saldo środków pieniężnych przez 700.000.000 dolarów do 2200000000 dolarów na dzień 30 czerwca, odzwierciedlając poprawę przepływów pieniężnych operacyjnych i szybki spadek nakładów inwestycyjnych, jak jego wiatrów pracy rozszerzeń w dół.
Wcześni zwolennicy Fortescue, Ian Cumming i Joseph Steinberg w amerykańskiej firmy inwestycyjnej Leucadia Narodowego Corp, w czerwcu powiedział Forrest ma zbyt wiele kołysać się na pokładzie.
“Jego osobowość dominuje płytę FMG i inni dyrektorzy byli bardziej skłonni pójść w jego ślady, co do odpowiedniej ilości kapitału, długu, dźwigni i tempo, w jakim się rozwijać, w przeciwieństwie do naszych poglądów bardziej konserwatywnych,” Cumming i Steinberg powiedział w liście do akcjonariuszy Leucadia.
Fortescue również zmniejszyć koszty o 18 procent w ostatnim kwartale i prognozy cen rudy żelaza o 110 dolarów – 130 dolarów za tonę do końca 2014, Moc powiedział.
“Oni nie są zmuszeni sprzedawców”, powiedział Ben Lyons, menedżer funduszu w zarządzaniu ATI Aktywów, odnosząc się do ewentualnej sprzedaży aktywów infrastrukturalnych.
To już sprzedał elektrownię na 300.000.000 dolarów i połowy udziałów w przedsięwzięciu górniczego na 190.000.000 dolarów.
W grudniu ujawnił plan odciążyć mniejszościowe udziały w infrastrukturę Pilbara (TPI) urządzenia), które analitycy szacują może przynieść 4 mld USD.
Od tego czasu dolar Australia spadła o około 14 procent, co daje linię Fortescue dole zdrowy wzrost.
Założyciel i prezes Fortescue, Andrew Forrest, uważa się niechętnie sprzedawca TPI, gdyż zapewnia ujście dla jego rud do lukratywnych chińskich rynkach stali.
Fortescue wykazało 41 procentowy skok w produkcji ostatni rok budżetowy, jak zbliżył się do rocznej stopy 155 mln ton do końca grudnia. W miesiącu czerwcu, to wysyłane w średniorocznym tempie 120 mln ton, 5 mln ton powyżej dzięki docelowych do poprawy procesów produkcyjnych.
Aktywa infrastrukturalne m.in. 280 km linii kolejowych i dostępu do Port Hedland, wyraz największych terminali rudy żelaza.
SYDNEY, 23 lipca (Reuters) – Fortescue Metals Group Ltd prognozuje silniejsze marż operacyjnych w ciągu najbliższych miesięcy, ponieważ ceny rudy żelaza trzymać na wytrzymałej zakupem od chińskich hut.
Australii trzeci co do wielkości rudy żelaza górnik powiedział również pozostaje w rozmowach sprzedać część swojego upragnionego portu i operacji kolejowych w Australii, ale utrzymuje się proces sprzedaży będzie złomowany, jeśli nie dostać wystarczająco wysokie ceny.

EU-Asia