Fortescue vidí svoje náklady klesajú pretože Čína kupuje viac železnej rudy

Jeden potenciálny kupujúci, austrálsky železničný dopravca Aurizon Holdings Ltd, ktorý chce rozšíriť svoje uhlie odvoz podnikanie o železnú rudu, ktorý verejne vyhlásil, že nie je záujem o minoritného podielu v TPI.
Špekuluje sa, že čínski výrobcovia ocele by mohol byť záujem, aj keď žiadny z nich prišla. Fortescue je druhým najväčším akcionárom je skupina ocelí Hunan Valin železa a ocele Group Co Ltd
“Budeme pokračovať iba s týmto predajom, ak dokážeme získať úplné trhovú hodnotu v podmienkach, ktoré nám umožní pokračovať v činnosti nášho dodávateľského reťazca efektívne a voľne,” povedal generálny riaditeľ Nev Power povedal novinárom.
Pripomienky prichádzajú ako spoločnosti štvrťroku údajov júna Výstavy Fortescue je stupňovať Produkcia železnej rudy rýchlejšie, než sa očakávalo, a znížiť náklady a kapitálové výdavky, čo naznačuje, že už nemusí byť pod tlakom predať podiel na splácanie dlhov.
“Sme už vo veľmi silnej pozícii na celom svete z hľadiska nákladov a naše zameranie na úspory a efektívnosť nákladov naďalej tlačiť dole, aby nám krivka,” povedal Power.
Železná ruda cena vzrástla o 4 percentá minulý týždeň a je o 13 percent doteraz v júli, smeruje k jeho najlepší mesiac od decembra. Referenčná spotová cena <. Io62-cn> činil 131,50 dolárov tonu.
Power povedal Fortescue sa zvýšil jej zostatok hotovosti do 700.000.000 dolárov dolárov na 2,2 miliardy k 30. júnu, čo odráža zlepšenie prevádzkových peňažných tokov a rýchly pokles kapitálových výdavkov ako dychových rozšírenie pracovných dolu.
Fortescue je skoro podporovatelia, Ian Cumming a Joseph Steinberg v americkej investičnej firmy Leucadia národný Corp, v júni povedal Forrest moc hojdať sa cez palubu.
“Jeho osobnosť dominovala FMG dosku a ostatné riaditelia boli viac ochotní nasledovať jeho vedenie, pokiaľ ide o príslušnú sumu vlastného imania, dlhy, pákový efekt, a sadzbou, za ktorú rozšíriť, na rozdiel od našich konzervatívnejší názory,” povedal Cumming a Steinberg v liste akcionárom Leucadia.
Fortescue tiež znížiť náklady o 18 percent v poslednom štvrťroku a prognózy cien železnej rudy vo výške $ 110 – 130 dolárov na tonu pre zvyšok roka 2014, výkon povedal.
“Nie sú to nútené predajcovia,” povedal Ben Lyons, fond manažér Asset Management ATI, s odkazom na možnom predaji infraštruktúrnych aktív.
To už predal elektráreň za 300 miliónov polovice svojho podielu v ťažobnej podnik za 190.000.000 dolárov.
V decembri predstavila plán na znižovanie záťaže menšinový podiel v jeho infraštruktúry Pilbara (TPI) jednotka), čo analytici odhadujú môže priniesť 4000000000 dolárov.
Odvtedy dolár Austrálie klesla o zhruba 14 percent, čo je Fortescue spodnom riadku zdravý podporu.
Fortescue zakladateľ a predseda predstavenstva, Andrew Forrest, je veril byť neochotný predajcu TPI, pretože poskytuje odbytiská pre jeho rudy na lukratívne čínskych trhoch s oceľou.
Fortescue ukázal 41 percent skok na výstupe poslednom účtovnom období sa posunuli bližšie k ročnej sadzbe 155 miliónov ton do konca decembra. V mesiaci júni sa dodáva ročným tempom o 120 miliónov ton, 5 miliónov ton nad cieľovým vďaka zlepšeniu výrobných procesov.
Infraštruktúrne aktíva zahŕňajú 280 km železničných tratí a prístup k Port Hedland, slovo je najväčšia železná ruda terminálu.
SYDNEY 23. júla (TASR) – Fortescue Metals Group Ltd predpovedá silnejší prevádzková marža v najbližších mesiacoch ako ceny železnej rudy držať na solídne nákupe od čínskych oceliarní.
Austrália je treťou najväčšou železná ruda baník tiež povedal, že zostáva v rozhovoroch predať časť svojej vytúženej prístavu a železničnú prevádzku v Austrálii, ale udržuje proces predaja by byť vyradený, ak to nedostane dostatočne vysokú cenu.

EU-Asia