Fortescue Çin daha fazla demir cevheri satın alır gibi bırakarak maliyetlerini görüyor

Bir potansiyel alıcı, demir cevheri kapsayacak şekilde kömür çekme iş genişletmek istiyor Avustralya demiryolu operatörü AURIZON Holdings Ltd, bu TPE bir azınlık hissesini ilgi değil alenen ifade etmiştir.
Hiçbiri ileri gelmiş olsa Çinli çelik üreticileri, ilgili olabilir spekülasyon var. Fortescue ikinci en büyük hissedar çelik grubu Hunan Valin Iron and Steel Group Co Ltd
“Biz terimler ve bize verimli ve özgürce tedarik zinciri çalışmaya devam izin koşulları tam piyasa değeri alabilirsiniz sağlanan Biz sadece bu satış ile devam edecek,” İcra Kurulu Başkanı Nev Güç söyledi.
Şirketin Haziran çeyreğinde veri olarak gelen yorumlar Fortescue beklenenden daha hızlı demir cevheri üretimi kadar Ramping ve maliyetleri ve sermaye harcamaları düşürücü, artık borçlarını ödemek için bir hissesini satmak için baskı altında olabilir düşündüren gösterir.
“Biz bir maliyet açısından küresel çok güçlü bir konumda zaten ve maliyet tasarrufu ve maliyet etkinliği bizim odak bizi zorlamaya devam eğri olduğunu,” Güç dedi.
Demir cevheri fiyatı geçen hafta yüzde 4 yükseldi ve yüzde 13 Aralık’tan bu yana en iyi ay için başlığı, Temmuz ayında bugüne kadar kalmıştır. Gösterge spot fiyat <. Io62-cn> 131,50 $ bir ton olarak gerçekleşmiştir.
Güç Fortescue iyileştirilmesi çalışma nakit akışları ve aşağı genişleme çalışmaları rüzgarlar gibi sermaye harcamaları hızlı bir düşüş yansıtan, 30 Haziran itibariyle 700 milyon $ 2200000000 $ tarafından nakit dengesi artırdı söyledi.
Fortescue erken destekçileri, Haziran ayında ABD’li yatırım şirketi Leucadia Milli Corp Ian Cumming ve Joseph Steinberg, Forrest çok fazla tahta üzerinde tesir söyledi.
“Onun kişiliği FMG kurulu hakim ve diğer yöneticileri sermaye, borç, kaldıraç ve olarak daha muhafazakar görüşlere karşı, genişletmek için hızını uygun miktarda olarak onu izlemeniz daha eğilimli olduğunu,” Cumming ve Steinberg dedi Leucadia hissedarlara bir mektup.
Fortescue da son çeyrekte yüzde 18 oranında maliyetlerini düşürmek ve 110 $ tahminleri demir cevheri fiyatları – 130 $ 2014 geri kalanı için bir ton, Güç söyledi.
“Onlar zorla satıcıların değil,” Ben Lyons, ATI Varlık Yönetimi bir fon yöneticisi, altyapı varlıklarının olası satış atıfta söyledi.
Zaten 190.000.000 $ için 300 $ milyon bir maden girişim yarısını ilgi için bir güç istasyonu sattı.
Aralık ayında analistler 4000000000 $ getirebiliyor tahmin Pilbara Altyapı (TPI) birim), bir azınlık hissesini boşaltması için bir plan açıkladı.
O zamandan beri, Avustralya dolar Fortescue alt satırında sağlıklı bir destek vererek, yaklaşık 14 oranında düştü.
Fortescue kurucusu ve başkanı, Andrew Forrest, bu kazançlı Çin çelik pazarlara cevheri için bir çıkış sağlar olarak TPE bir isteksiz satıcı olduğuna inanılıyor.
Daha yakın Aralık ayı sonuna kadar 155 milyon ton yıllık oranı taşındı Fortescue geçen mali yılda üretimi ise yüzde 41 sıçrama gösterdi. Haziran ayında, bu 5 milyon ton geliştirilmiş üretim süreçleri hedef sayesinde üzerinde 120 milyon tona, bir yıllık oranında sevk edilir.
Altyapı varlıkları demiryolu hatları ve Port Hedland, kelime en büyük demir cevheri terminaline erişim 280 km içerir.
SYDNEY 23 Temmuz (Reuters) – demir cevheri fiyatları Çinli çelik üreticilerinin sağlam satın alma üzerinde tutmak gibi Fortescue Metals Group Ltd önümüzdeki aylarda daha güçlü faaliyet marjları öngörüyor.
Avustralya’nın üçüncü büyük demir cevheri üreticisi de Avustralya’da kendi coveted liman ve demiryolu operasyonlarının bir parçası satmak için görüşmelerde olduğunu söyledi, ama yeterince yüksek bir fiyat almazsa satış süreci hurdaya olacaktır sürdürdü.

EU-Asia