Firefox satub nutitelefoni äri

Esimene Firefox OS telefonid on praktiline, mitte toretsev, kuid firma loodab, et madalate hindade ja avatud ökosüsteemi teeb mõõdukas tabanud.
“Tarbijad ei tea või hooli liiga palju, mis on kapoti alla,” ütles Eich. “Nad tahavad midagi, mis on brändi nad usaldavad … hea hind ja midagi, mis vastab neile apps. See on päris lühike kontrollnimekiri.”
ZTE Open ja Alcatel OneTouch Fire on väga lihtne telefone 3,5-tollise ekraani, algtaseme näitajad ja ahvatlevalt madal hinnasilti. Telefonica müüb ZTE Open Hispaanias algab 2. juuli 69 eurot ehk umbes 90 $.
Mittetulundusühingute ettevõte Mozilla püüab raputada tüüpiline suletud app ökosüsteemi Firefox OS. Ehitatud kasutades avatud veebi standardeid, siis pöördun hinnanguliselt 8000000 Web arendajad, kes suudavad hüpata paremale ja alustada luua HTML 5 apps telefonid.
Ei ole ajakava, kui telefon tulevad Ameerika Ühendriikides. Sest nüüd, Mozilla on keskendunud arenevatel turgudel, nagu Hispaania, Poola, Colombia, Venezuela ja lõpuks Brasiilia, kus iPhone on kallis enamiku inimeste jaoks.
“Paljude kasutajate jaoks on see esimene nutitelefon nad ostaks,” ütles Chris Lee, kes juhib toode meeskonnale Firefox OS.
Firefox OS on jooksvalt läbi kohtades, kus suure osa elanikkonnast on endiselt kasutades funktsiooni telefonid.
Lee ütleb, et see versioon on lihtsalt lähtepunkt. Ettevõte loodab, arendajad luua kohandatud liideseid seadmed, mis matkivad mida inimesed armastavad umbes Android või Windows Phone või isegi täiesti uus võtab tavaliselt nutitelefoni ekraanilt.
Firefox OS on juba mõned kõige populaarsem apps, sealhulgas Twitter ja Facebook, samuti kaarte app powered by Nokia Siin.
Tavaline sisseehitatud funktsioonid on lisatud kõnedele, texting ja veebi sirvimiseks. Uus HTML 5 apps on saadaval Mozilla Marketplace pärast nad sõeluti turvalisus, kuigi Mozilla ei taob apps sisu.
Uus nutitelefoni operatsioonisüsteemi ühineb kaklus.
Mozilla telefon töötab oma uue Firefox OS Hispaanias esmaspäeval, ühendab juhtivad mobiilsideoperaatorid operatsioonisüsteemide Android ja iOS, samuti väiksemad osalejad Windows Phone ja Blackberry.
Multiyear teenuslepinguid, mida saab lõigata kulud nutitelefon ei ole nii levinud, ja kallis high-end telefone nagu iPhone või Galaxy S-seeria on levist väljas.
Odavad Android seadmeid on saadaval, kuid üritusel San Francisco väljakuulutamist vabastamist, Mozilla CTO Brendan Eich märkis, et enamik neist töötab piparkoogid, vana versiooni Android OS. Eich ka ütles, et ettevõte oli realistlik oma eesmärke.
“Me ei ole eesmärgiks kõrge ja krahh linnus Apple ja linnus Google,” ütles Eich.
Disain tark, Firefox OS hoiab ta uskumatult lihtne ja intuitiivne pöörduda uue nutitelefoni kasutajatele. Praeguse avakuva on kõige sarnane iPhone, koos nelja-by-neli ruudustik ikoonid ja dokk enamkasutatavaid apps allosas ekraani.

EU-Asia