Firefox dostane do smartphone podnikání

První Doplňky OS telefony jsou praktické, a to efektní, ale společnost doufá, že kombinace nízké ceny a otevřený ekosystém bude to průměrným hitem.
“Spotřebitelé opravdu nevím, nebo se starat příliš o to, co je pod kapotou,” řekl Eich. “Chtějí něco, co má značku Věří … dobrá cena a něco, co vyhovuje jim o aplikacích. To je docela krátký kontrolní seznam.”
ZTE Otevřít a Alcatel OneTouch Fire jsou velmi základní telefony s 3,5-palcové obrazovky, entry-level specifikace a přitažlivě nízké cenovky. Telefónica prodá ZTE Open v Španělsku od 2.července do 69 eur, nebo o 90 dolarů.
Nezisková společnost Mozilla se snaží otřást typické uzavřené app ekosystémy s Firefox OS. Postavena na otevřených webových standardů, bude apelovat na odhadovaných 8 milionů webové vývojáře, kteří mohou skočit přímo a začít vytvářet HTML 5 aplikace pro telefony.
Neexistuje žádný časový harmonogram, kdy je telefon přijde do Spojených států. Pro tuto chvíli, Mozilla se zaměřuje na rozvíjející se trhy, jako je Španělsko, Polsko, Kolumbii, Venezuele a nakonec Brazílie, kde iPhone je příliš drahé pro většinu lidí.
“Pro mnoho uživatelů to bude první smartphone by se koupit,” řekl Chris Lee, který stojí v čele týmu pro produkt Firefox OS.
Firefox OS se pohybuje v místech, kde významná část populace stále pomocí funkce telefonů.
Lee říká, že tato verze je jen začátek. Společnost doufá, že vývojáři budou vytvářet vlastní rozhraní pro zařízení, které napodobují to, co lidé rádi o Android nebo Windows Phone nebo dokonce zcela nové přebírá obvyklých smartphone obrazovek.
Firefox OS má již několik z nejpopulárnějších aplikací, včetně Twitter a Facebook, stejně jako app mapy powered by Nokia zde.
Obvyklá vestavěné funkce telefonu jsou pro telefonování, posílání SMS zpráv a prohlížení webu. Nové HTML 5 aplikace budou k dispozici v Mozilla Marketplace poté, co jste testovány na bezpečnost, i když Mozilla nebude kopat aplikace se za její obsah.
Nový smartphone operační systém vstupuje do boje.
Mozilla vydala telefon běžící svůj nový Firefox OS ve Španělsku v pondělí, spojující hlavní mobilní operační systémy Android a iOS, stejně jako menší hráči Windows Phone a BlackBerry.
Víceleté smlouvy o poskytování služeb, který může snížit náklady na telefonu nejsou tak časté a drahé high-end telefonů, jako je iPhone nebo Galaxy S-série jsou mimo dosah.
Levné Android zařízení jsou k dispozici, ale na akci v San Francisku oznámil uvolnění Mozilla CTO Brendan Eich zdůraznit, že většina z nich běží Perník, stará verze OS Android. Eich také řekl, že společnost byla realisticky svých cílů.
“Nejsme cílem vysoká a narazilo do pevnosti Apple a Google pevnosti,” řekl Eich.
Design-moudrý, Firefox OS udržuje ji neuvěřitelně jednoduché a intuitivní, aby oslovily nové smartphone uživatelů. Aktuální domovské obrazovky je nejvíce podobný iPhone, s čtyři-v-čtyři mřížky ikon a dock pro většinu používaných aplikací podél dolní části obrazovky.

EU-Asia