Ex-tirgotājs apsūdzēts Libor takelāžu

Pēc UBS, darbinieki mēģināja manipulēt likmes simtiem reizes, laikā dažos periodos “par gandrīz katru dienu,” Tieslietu departaments paziņoja, ka decembrī. Situāciju dokumentos ietver daudzus fragmentus no e-pastu un tiešsaistes tērzēšanas, kurā bankas strādājošo apspriest šo shēmu.
“Mate yur kļūst asiņaina labi šajā LIBOR spēli,” viens brokeris teica UBS tirgotājs ar tērzēšanas ziņu. “Domā par mani, kad yur par yur jahtu Monako paradis yu [?]”
Hayes nav izlaidusi publisku paziņojumu par apsūdzībām pret viņu, lai gan īsziņā uz Wall Street Journal janvārī, viņš ziņo teica: “tas iet daudz daudz lielāks, nekā man.”
Nopietna Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai, kas ceļ gadījumus kompleksa krāpšanu, teica Hayes ir jāmaksā policija otrdien ar astoņām epizodēs par sazvērestību, lai apkrāptu pēc gadu ilga iekļaušanu manipulācijas izmeklēšanā, banku un brokeru no Londonas starpbanku aizņēmies Rate, vai Libor.
Libor ir kolekcija noteiktajām likmēm, ko žūrija, un ko izmanto kā etalons vērtspapīru vērts triljoniem dolāru visā pasaulē.
Hayes, 33, bija viens no trim cilvēkiem arestēto ko amatpersonas no Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai un Londonas policijas 2012.gada decembrī. Viņš parādīsies Vestminsteras miertiesa Londonā 20.jūnijā, lai gan lieta ir iespējams nodot augstākas instances tiesā.
Hayes apsūdzēja ASV iestādes decembrī apsūdzēti sazvērestībā, krāpšanu un par cenu noteikšanu pārkāpumu. ASV varas iestādes paziņoja, laikā, kad viņi meklē viņa izdošanu. Tieslietu ministrija arī apsūdzēja Roger Darin, Šveices tirgotājs, kurš strādāja UBS.
UBS (UBS) piekrita maksāt $ 1,5 miljardiem decembrī izlīgumu ar iestādēm ASV, Lielbritānijā un Šveicē pār Libor takelāžu. Banka piekrita bez apsūdzības nodarbojas ar ASV Tieslietu departamenta aptver visas tās meitas sabiedrības, izņemot UBS Securities Japānu, kurā vainīgie viena skaits stiepļu krāpšanu.
SFO otrdien paziņoja izmeklēšanai uz Libor gadījumā turpinās.
Singapūras centrālā banka pagājušajā nedēļā sodīti 20 bankas, tostarp UBS, RBS un Nīderlandes banku, (ING), par nespēju novērst 133 tirgotāji mēģina manipulēt Sibor – Singapūras versija Libor – un ārvalstu valūtas kritērijus laikā četru gadu periodā.
Tā teica, ka tas nav atradusi pierādījumus par noziedzīgu uzvedību laikā gadu ilga izmeklēšana, ko izraisīja Libor-takelāžas skandāls, bet teica, ka tirgotāji vairākkārt mēģināja ietekmēt cenas neatbilstoši starp 2007 un 2011.
Case dokumenti liecināja, ka sazvērestība ietērps likmēm gāja daudz tālāk vienam tirgotājam. Izmeklēšanā atklājās plaša amatpārkāpumu stiepjas 2001-2010 iesaistīti vismaz 45 UBS darbinieki – tostarp augstākā līmeņa vadītājiem, kuri mēģināja ietekmēt likmes, lai gūtu labumu no bankas tirdzniecības pozīcijas, un lai tas izskatās spēcīgāka finanšu krīzes laikā.
UBS arī slepeni ar citiem uzņēmumiem, padarot korumpēti maksājumus ārpus brokeriem vērts katru ceturksni 15,000 LVL vairāk nekā 18 mēnešus, lai apbalvotu tās palīdzību nosakot likmes.
Related: lietas pret UBS tirgotājiem tikai aisberga redzamā daļa
Barclays un Royal Bank of Scotland ir sasniedzis arī norēķinus vairāk nekā Libor takelāžu.
Papildus šiem uzņēmumiem, vairāk nekā ducis citas iesaistītās bankas nosakot Libor tiek izmeklēti, un papildu sankcijas tiek gaidīts. Starp tiem, kuri saskaras ar izpētes areCitigroup (C, Fortune 500), Deutsche Bank (BP), JPMorgan (JPM, Fortune 500) un HSBC (HBC).
Apvienotās Karalistes iestādes ir jāmaksā bijušo UBS un Citigroup tirgotājs Toms Hayes ar krāpšanu, iespējams, mēģina ietērps pasaules etalona procentu likmes.

EU-Asia