Ex-przedsiębiorca oskarżony o Libor takielunku

Na UBS, pracownicy próbowali manipulować oprocentowanie setki razy, w niektórych okresach “na prawie codziennie,” Departament Sprawiedliwości powiedział w grudniu. Dokumenty przypadków obejmują liczne fragmenty rozmów e-maile i online, w którym prawnikami bankowe omówienia programu.
“Yur kolega coraz bloody dobry w tej grze LIBOR,” jeden broker powiedział przedsiębiorcy UBS na czacie wiadomości. “Pomyśl o mnie, gdy yur na jachcie yur w Monako przyzwyczajenie yu [?]”
Hayes nie wydała żadnego publicznego oświadczenia w sprawie zarzutów przeciwko niemu, choć w wiadomości tekstowej do Wall Street Journal w styczniu, że rzekomo powiedział: “to idzie o wiele wyższy ode mnie.”
Biuro ds. Poważnych Nadużyć, która ściga przypadki złożonych oszustw, powiedział Hayes został oskarżony przez policję we wtorek z ośmiu zarzutów konspiracji oszustwa po jego całorocznej śledztwa w sprawie manipulacji przez banki i pośredników międzybankowego London Oceń Borrowed, lub LIBOR.
Libor jest zbiorem kursów ustalonych przez panel i wykorzystywane jako punkt odniesienia dla papierów wartościowych o wartości bilionów dolarów na całym świecie.
Hayes, 33, był jedną z trzech osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy z biura oszustw i City of London policji w grudniu 2012 roku. On wydaje się sądu magistrackiego Westminster “w Londynie 20 czerwca, choć sprawa może zostać skierowana do sądu wyższej instancji.
Hayes został oskarżony przez władze amerykańskie w grudniu, oskarżony o spisek, oszustwo i ustalania cen naruszenia. Władze USA powiedział w czasie, że będą szukać jego ekstradycji. Departament Sprawiedliwości oskarżyła także Roger Darin, szwajcarski przedsiębiorca, który pracował w UBS.
UBS (UBS) zgodził się zapłacić 1,5 miliarda dolarów grudnia w osadzie z władzami w USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii na takielunku Libor. Bank zgodził się na zakaz prokuratury czynienia z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości obejmujące wszystkie swoje spółki zależne, z wyjątkiem UBS Securities Japan, który przyznał się do jednej liczby oszustw drutu.
SFO powiedział we wtorek jego śledztwo w sprawie Libor trwa.
Bank centralny Singapuru w zeszłym tygodniu ukarany 20 banków, w tym UBS, RBS i holenderskiego bankowego, (ING) za niestosowanie się do zapobiegania 133 przedsiębiorcom próbuje manipulować Sibor – wersja Singapuru LIBOR – i zagranicznych wzorców wymiany w okresie czterech lat.
To powiedział, że nie znaleziono dowodów przestępstw popełnianych w trakcie trwających rok badań wywołany przez Libor-osprzętu skandalu, ale powiedział, że przedsiębiorcy podjęli kilka prób wpływania na ceny niewłaściwie między 2007 i 2011.
Dokumenty przypadków wykazały, że spisek stawek rig wyszedł daleko poza jednym przedsiębiorcą. Dochodzenie ujawniło rozległe wykroczenia rozciągający się od 2001 do 2010 z udziałem co najmniej 45 pracowników UBS – w tym kadry kierowniczej, którzy starali się wpływać na ceny z korzyścią dla pozycji handlowych banku i sprawić wrażenie silniejsze w czasie kryzysu finansowego.
UBS również w zmowie z innymi firmami, dzięki czemu uszkodzone płatności dla zewnętrznych brokerów warte £ 15,000 na kwartał w ciągu 18 miesięcy, aby nagrodzić swoją pomoc przy ustalaniu ceny.
Podobne: Sprawy przeciwko handlowców UBS tylko wierzchołek góry lodowej
Barclays i Royal Bank of Scotland także osiągnął rozliczeń na takielunku Libor.
W dodatku do tych firm, więcej niż tuzin innych banków uczestniczących w tworzeniu Libor zostały zbadane, a dalsze sankcje powinny. Spośród osób skazanych weryfikacji areCitigroup (C, Fortune 500), Deutsche Bank (DB), JP Morgan (JPM, Fortune 500) i HSBC (HBC).
Władze brytyjskie opłata byłego UBS i Citigroup przedsiębiorcy Tom Hayes z oszustwami za rzekome próby rig globalnych stóp referencyjnych.

EU-Asia