Ex-kaupleja süüdistatakse Libor taglase

UBS, töötajad püüdsid manipuleerida määrasid sadu kordi, mõnel perioodil “on peaaegu iga päev,” justiitsministeeriumi ütles detsembris. Juhul dokumendid sisaldavad palju katkendeid e-kirju ja jututubades, kus panga töötajat arutada kava.
“Mate yur saada verine hea selles Libor mäng” üks maakler ütles UBS kaupleja sõnum. “Mõtle mulle kui yur kohta yur jaht Monaco harjunud yu [?]”
Hayes ei vabastanud ühtegi avalikku avaldust vastu esitatud süüdistused, kuigi tekstsõnum Wall Street Journal jaanuaris, ta väidetavalt ütles: “See läheb palju palju suurem kui mina.”
Tõsine Pettustevastase Ameti, mis süüdistuse juhtudel keeruliste pettuste, ütles Hayes on küsitud politsei teisipäeval kaheksa loeb vandenõu petta pärast selle aasta kestnud uurimise manipuleerimine pankade ja vahendajate London Interbank Laenatud Hinda või Libor.
Libor on kogumik tasumäärad paneel ja kasutada etalonina väärtpaberid väärt triljoneid dollareid maailmas.
Hayes, 33, oli üks kolm inimest arreteeriti juhatuse pettustevastase ameti ja Londoni politsei detsembris 2012. Ta ilmub Westminster Magistrates ‘Court Londonis 20. juunil, kuid puhul on tõenäoline, et nimetatud kõrgema astme kohus.
Hayes süüdistuse Ameerika Ühendriikide ametiasutused detsembris süüdistatakse vandenõus, pettuse ja hinnakokkuleppe rikkumisega. USA võimud ütles toona, et nad otsima tema väljaandmist. Justiitsministeeriumi ka süüdistuse Roger Darin, Šveitsi kaupleja, kes töötas UBS.
UBS (UBS) nõustus maksma $ 1500000000 detsembris asula ametivõimud USAs, Suurbritannias ja Šveitsis üle Libor taglase. Pank nõustunud mitte-süüdistuse tegelema USA justiitsministeeriumi, mis hõlmab kõiki tema tütarettevõtete va UBS Securities Japan, mis end süüdi üks arv traat pettus.
SFO ütles teisipäeval oma uurimise Libor juhul jätkub.
Singapuri keskpanga eelmisel nädalal karistas 20 pangale, sealhulgas UBS, RBS ja Hollandi pangandus (ING) jaoks ei suudeta ära hoida 133 kauplejat üritades manipuleerida SiBor – Singapur versioon Libor – ja välisvaluuta kriteeriumid jooksul nelja-aastase perioodi jooksul.
Ta ütles, et ta ei leidnud tõendeid kriminaalse käitumise ajal aastat kestnud uurimise vallandas Libor-taglase skandaal, kuid ütles, et ettevõtjad on teinud mitmeid katseid mõjutada hindade kohatult vahel 2007 ja 2011.
Case dokumendid näitasid, et vandenõu rig hinnad läks palju kaugemale ühe ettevõtja. Uurimine näitas ulatuslikku käitumisreeglite venitades 2001-2010 hõlmab vähemalt 45 UBS töötajad – sealhulgas tippjuhid, kes püüdis mõjutada hindu vastavalt kasu panga positsioonide ja muuta see otsima tugevam finantskriisi ajal.
UBS ka lepib teiste ettevõtete, muutes korrumpeerunud maksed väljaspool maaklerid väärt £ 15,000 kvartalis üle 18 kuu jooksul, et premeerida oma abi, millega määra.
Seotud: Kohtuasjad UBS kauplejad lihtsalt jäämäe tipp
Barclays ja Royal Bank of Scotland on jõudnud ka asulates üle Libor taglase.
Lisaks need ettevõtted, rohkem kui tosin teisi panku asutamisega seotud Libor uuritakse ja edasi karistusi oodatakse. Nende hulgas silmitsi kontrolliga areCitigroup (C, Fortune 500), Deutsche Bank (DB), JPMorgan (JPM, Fortune 500) ja HSBC (HBC).
Ühendkuningriigi ametiasutused on laetud endise UBS ja Citigroup kaupleja Tom Hayes pettuse väidetavalt üritab rig üleilmseks võrdlusaluseks intressimääradele.

EU-Asia