Eurozóna ekonomika poroste v aktuálním čtvrtletí

Dříve blesk kompozitní čtení z Německa vzrostl na pětiměsíční maximum 52,8, ale ve Francii se index držel tvrdošíjně pod 50 známce pro 17. měsíc na 48,8, ale stále zlepšení na červnových 47,4.
Navzdory zlepšení četby firem v rámci soukromého sektoru míst opět řeže, ačkoli oni dělali tak nejpomalejším tempem za 16 měsíců.
“Pracovní číslo často chvíli trvá, než se otočit. Se ubírá správným směrem, tam je nějaké světlo na konci tunelu a do konce roku bychom mohli vidět míra nezaměstnanosti sestupuje,” řekl Williamson.
Markit je blesk Eurozóna Kompozitní PMI, na základě průzkumů tisíc firem v celém regionu a spolehlivým ukazatelem růstu, vyskočila na 18-měsíční maximum 50,4 z 48,7 v červenci v červnu.
To rozbil i nejoptimističtější prognózy v průzkumu Reuters a je první měsíc PMI byl nad 50 ochranné známce, která odděluje růst a smršťování od ledna 2012.
“Je to velmi povzbuzující obraz, je to docela široce založená. Německo vede smečku následované Francií, ale i na periferii … je vidět návrat k růstu ve zpracovatelském průmyslu,” uvedl Chris Williamson, hlavní ekonom dat třídičkou Markit.
Williamson řekl, že nejnovější výsledky PMI předběžně upozornil na 0,1 procenta hrubého domácího produktu růst v 17-národ bloku v aktuálním čtvrtletí, v souladu s průzkumu Reuters přijatých počátkem tohoto měsíce.
Ekonomika se očekává, že v posledním čtvrtletí stagnovala, teprve škrábání z recese bylo utápí v od konce roku 2011.
Výrobců, aby VÍCE
Blesk PMI vzrostl nad vyrovnané značku poprvé po dvou letech, přichází na 50,1. To bylo nad červnových 48,8 a pohodlně porazit všechny předpovědi v průzkumu Reuters z 36 ekonomů.
Nové tovární objednávky vzrostly poprvé od května 2011. Index produkce vyskočila na 52,3 z 49,8, což je nejvyšší od června 2011, ale to bylo částečně výsledkem stékaly rozpracovanost.
PMI zahrnuje služby firmám, které tvoří převážnou část unijní ekonomiky, vzrostl na 49,6 z 48,3 v tomto měsíci. To bylo dobře dopředu střední prognózou 48,7 v průzkumu Reuters a nejvyšší hodnota od ledna 2012.
Ve znamení firem se stále více do budoucnosti s optimismem, obchodní očekávání index vzrostl na 56,9, což je tříměsíční maxima.
Eurozóna soukromý průmysl nečekaně vrátil k růstu tento měsíc továrny zvýšit výstup poprvé více než rok, obchodní průzkumy navrhl ve středu.
Průzkumy potěší evropských politik, které spadají pod tlakem, aby přijala opatření na podporu ekonomiky sužované uniknout z nejdelší recese v bloku historii.

EU-Asia